Наукова періодика України Здоров'я жінки


Жабченко І. А. 
Вплив мікронутрієнтного статусу на перебіг вагітності у жінок–переміщених осіб / І. А. Жабченко, Н. Г. Корнієць, Н. Г. Тертична-Телюк // Здоровье женщины. - 2018. - № 10. - С. 56-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_10_14
Найменш дослідженою проблемою сучасного акушерства є психологічний стан під час вагітності та пологів у жінок, що зазнали впливу негативних подій сьогодення, зокрема військової агресії, адже саме гормони стресу зумовлюють зрив адаптації, метаболічні розлади. Мета дослідження - вивчення особливостей перебігу вагітності та пологів, пов'язаних з психоемоційним станом та нутритивним статусом у жінок-переміщених осіб для подальшого вдосконалення програми антенатального догляду. Для досягнення мети проведено проспективне динамічне клініко-параклінічне обстеження 96 вагітних тимчасово переміщених осіб із гестаційним терміном понад 22 тиж (основна група), які пройшли курс лікування та народжували у Центральній міській лікарні у м. Рубіжне та перинатальному центрі у місті Сєвєродонецьк Луганської області. До групи контролю ввійшли 39 довільно відібраних вагітних, які живуть у районах, що постійно перебували під контролем України. Всі вагітні були обстежені (клініко-лабораторне та спеціальне акушерське обстеження). Концентрацію у сироватці крові кальцію, магнію, трансферину та феритину визначено методом твердофазного імуноферментного аналізу та турбідиметричним методом. В основній групі вагітних концентрація кальцію у сироватці крові у порівнянні з фізіологічними стандартами була вищою на 19,2 %. Це на 9,6 % більше у порівнянні з аналогічним показником у контрольній групі вагітних. У той самий час жінки в основній групі мали низький рівень концентрації магнію. Притаманним було явище дефіциту заліза, яке проявлялося зниженням концентрації феритину і збільшеним вмістом трансферину. Лабораторні ознаки виснаження депо заліза діагностовано у 72,9 % вагітних із числа внутрішньо переміщених осіб, а у 15,6 % із них дефіцит заліза зареєстровано вже у I триместрі вагітності. Зроблено висновки, що з урахуванням виявлених закономірностей доцільно класифікувати вагітних з числа внутрішньо переміщених осіб як групу високого ризику розвитку акушерських і перинатальних ускладнень.
  Повний текст PDF - 272.872 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Жабченко І.
  • Корнієць Н.
  • Тертична-Телюк Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Жабченко І. А. Вплив мікронутрієнтного статусу на перебіг вагітності у жінок–переміщених осіб / І. А. Жабченко, Н. Г. Корнієць, Н. Г. Тертична-Телюк // Здоровье женщины. - 2018. - № 10. - С. 56-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_10_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Жабченко Ірина Анатоліївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського