Наукова періодика України Здоров'я жінки


Орлова В. В. 
Роль мелатоніну у репродуктивній реалізації жінок з безплідністю / В. В. Орлова, Л. В. Суслікова // Здоровье женщины. - 2017. - № 8. - С. 99-104. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_8_21
Поширеність безплідності, зокрема трубно-перитонеального генезу, призвело до розвитку допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) як найефективнішого методу лікування та досягнення очікуваної вагітності. Але успіх ДРТ становить близько 40 % і залежить від багатьох факторів: генетичних, імунологічних, гормональних, вікових, методів контрольованої оваріальної стимуляції, стану якості сперматозоїдів, кількості та якості одержаних ооцитів та ембріонів та імплантаційної здатності ендометрія. Тому важливим є розгляд механізмів і факторів, що є основою успішної імплантації. Увагу привертає вивчення процесів окиснювального стресу та порушень апоптозу у репродуктивному тракті жінок із безплідністю. За умов дії несприятливих чинників і патології, у результаті зниження здатності клітини до нейтралізації вільних радикалів та активних форм кисню порушується антиоксидантний захист, розвивається окиснювальний стрес, що спричинює запуск апоптозу. Запрограмована загибель клітин спостерігається у випадку фізіологічного функціонування репродуктивної системи: атрезія фолікулів і регресія функціонального шару ендометрія у випадку ненастання вагітності. Проте на сьогодні підтверджено негативний вплив окиснювального стресу та порушення регуляції апоптозу на репродуктивну функцію, а саме - на успіх запліднення in vitro. Також використання ДРТ передбачає деякі негативні впливи на гамети та ембріони, що супроводжується виникненням окиснювального стресу та знижує ймовірність настання вагітності. Мелатонін є універсальним гормоном, що відіграє ключову роль у функціонуванні статевих гормонів і володіє потужними антиоксидантними властивостями. Як ключовий регулятор антиоксидантного захисту на біохімічному та гормональному рівнях, мелатонін позитивно впливає на процеси дозрівання яйцеклітини та підготовку ендометрія до імплантації. Тому є досить обгрунтованим використання мелатоніну під час лікування за допомогою методів ДРТ. Багато досліджень присвячено вивченню ефективності використання екзогенного мелатоніну у лікуванні безплідності, але на сьогодні рівень доказовості є недостатнім для його використання у ДРТ.
  Повний текст PDF - 142.903 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Орлова В.
  • Суслікова Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Орлова В. В. Роль мелатоніну у репродуктивній реалізації жінок з безплідністю / В. В. Орлова, Л. В. Суслікова // Здоровье женщины. - 2017. - № 8. - С. 99-104. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_8_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Орлова Вікторія Вікторівна (медичні науки)
  • Суслікова Лідія Вікторівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського