Наукова періодика України Здоров'я жінки


Бойко В. І. 
Профілактика невиношування вагітності у жінок з вродженими аномаліями розвитку матки / В. І. Бойко, Ю. С. Воліна-Стахорна // Здоровье женщины. - 2017. - № 7. - С. 93-95. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_7_22
Мета дослідження - зниження частоти невиношування та перинатальної патології у жінок з хронічним ендометритом (ХЕ) в анамнезі на підставі вивчення клініко-ехографічних, ендокринологічних, мікробіологічних і морфологічних змін, та вдосконалення комплексу лікувально-профілактичних заходів (ЛПЗ). Проведено клініко-функціональне та лабораторне дослідження у 80 жінок з ХЕ в анамнезі, розподілених на дві групи: 1-а група - 40 жінок з ХЕ в анамнезі, які одержували загальноприйняті ЛПЗ; 2-а група - 40 жінок з ХЕ в анамнезі, проведених за розробленою методикою профілактики невиношування; контрольну групу склали 20 першороділей без акушерської та соматичної патології, без обтяженого репродуктивного анамнезу. Використання запропонованих ЛПЗ надає можливість знизити частоту невиношування у 2 рази; передчасних пологів - у 4,4 разу; плацентарної дисфункції в 1,7 разу; дистресу плода - у 2,9 разу; асфіксії новонароджених середньотяжкого ступеня у 3 рази і перинатальних втрат у 4 рази. Використання запропонованої лікувально-профілактичної методики у жінок з ХЕ в анамнезі надає можливість не тільки суттєво знизити частоту мимовільного переривання вагітності у I триместрі, але й покращити акушерські та перинатальні результати розродження.Мета дослідження - зниження частоти невиношування вагітності у жінок із вродженими аномаліями розвитку матки (ВАРМ) на підставі наукового обгрунтування та впровадження вдосконаленого алгоритму діагностичних і лікувально-профілактичних заходів. Проведено ретроспективне обстеження 100 жінок із ВАРМ, проспективне обстеження 30 жінок із ВАРМ, які отримували лікування за вдосконаленим алгоритмом. Частота невиношування у I триместрі вагітності у жінок з аномаліями розвитку матки становила 8,0 %, а основними причинами були: завмерла вагітність (3,0 %); передчасне відшарування хоріона (3,0 %) та інтраамніальне інфікування (2,0 %). У жінок із ВАРМ рівень передчасних пологів досягає 24,0 %, причому є дві основні причини - передчасний розрив плодових оболонок (10,0 %) і неефективне лікування загрози переривання вагітності (10,0 %), а у 4,0 % - антенатальна загибель плода. Зроблено висновки, що використання вдосконаленого алгоритму надає можливість знизити частоту невиношування з 8,0 до 3,3 %; передчасних пологів - з 24,0 до 13,3 %, а також сумарну частоту перинатальної патології - на 10,0 %.
  Повний текст PDF - 127.115 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бойко В.
  • Воліна-Стахорна Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бойко В. І. Профілактика невиношування вагітності у жінок з вродженими аномаліями розвитку матки / В. І. Бойко, Ю. С. Воліна-Стахорна // Здоровье женщины. - 2017. - № 7. - С. 93-95. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_7_22.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бойко Володимир Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського