Наукова періодика України Здоров'я жінки


Матвійків Н. І. 
Особливості гормонального гомеостазу та його роль у реалізації проліферативних процесів екзо- та ендоцервіксу при фонових захворюваннях шийки матки, асоційованих із функціональними кістами яєчників / Н. І. Матвійків, О. М. Макарчук // Здоровье женщины. - 2017. - № 6. - С. 128-131. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_6_24
Мета дослідження - оцінювання особливостей гормонального статусу фонових захворювань шийки матки (ФЗ ШМ) у жінок репродуктивного віку з доброякісними пухлинами яєчників. Проведено оцінювання стану гормонального гомеостазу шляхом дослідження стероїдних і гонадотропних гормонів у крові жінок із ФЗ ШМ і функціональними кістами яєчників (основна (I) група - 60 пацієнток) і жінок із оперативними втручаннями на придатках з приводу пухлинних новоутворень (група порівняння (II) - 60 пацієнток). У контрольну групу ввійшли 20 здорових жінок. Проведені бактеріологічне та бактеріоскопічне дослідження виявили високі показники інфікованості урогенітальною інфекцією у жінок обох досліджуваних груп (94,2 %). Особливо привертає увагу високий ступінь інфікованості слизових оболонок урогенітального тракту у пацієнток I групи дослідження. Під час проведення розширеної кольпоскопії у пацієнток I групи у 2,9 разу частіше було виявлено ектопію циліндричного епітелію, вдвічі частіше - ендометріоз ШМ і поліпи, у 13,3 % - діагностовано кондиломатозний цервіцит як прояв папіломавірусної інфекції, тоді як у II групі у 2,5 разу частіше діагностовано ендоцервіцит та у 1,8 разу частіше - ерозований ектропіон ШМ. Слід зазначити, що у 94 випадках цитологічні мазки були класифіковані за II типом цитограми - запальний тип мазка, з них у 32,5 % були виявлені проліферативні зміни епітелію. У пацієнток обох досліджуваних груп спостерігалася тенденція до підвищення у крові концентрації пролактину у 1,8 разу та тестостерону - у 1,6 разу, що є свідченням функціональної гіперпролактинемії та гіперандрогенемії у даної категорії жінок. У пацієнток із ендокринною дисфункцією на тлі пухлинних новоутворень придатків та фоновими захворюваннями ШМ частіше відзначали ектопію циліндричного епітелію, проліферувальний ендоцервікоз та ендометріоз ШМ, що, очевидно пов'язано зі значним відсотком інфікування у даній групі, у тому числі і вірусної етіології, а також з тривалими дисгормональними змінами репродуктивної сфери жіночого організму.
  Повний текст PDF - 143.255 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Матвійків Н.
  • Макарчук О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Матвійків Н. І. Особливості гормонального гомеостазу та його роль у реалізації проліферативних процесів екзо- та ендоцервіксу при фонових захворюваннях шийки матки, асоційованих із функціональними кістами яєчників / Н. І. Матвійків, О. М. Макарчук // Здоровье женщины. - 2017. - № 6. - С. 128-131. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_6_24.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Матвійків Назар Ігорович (медичні науки)
  • Макарчук Оксана Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського