Наукова періодика України Здоров'я жінки


Вдовиченко Ю. П. 
Аналіз випадків абдомінального розродження за гострої гіпоксії плода / Ю. П. Вдовиченко, Н. П. Гончарук, О. Ю. Гурженко // Здоровье женщины. - 2017. - № 5. - С. 28-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_5_6
Мета дослідження - вивчення рівня абдомінального розродження, його структури за показаннями з боку плода, впливу частоти кесаревих розтинів (КР) на перинатальні втрати за гострої гіпоксії (ГГ) плода. Дослідження проведено на базі Київського міського пологового будинку N 1 за період з 2001 по 2011 р. Вивчено та проаналізовано частоту КР; встановлено відсоток ургентних і планових операцій; вивчено структуру КР за показаннями з боку плода; встановлено частоту КР за ГГ плода; досліджено перинатальні втрати; проаналізовано залежність перинатальних втрат від частоти КР у випадку дистресів плода. Під час аналізу використано історії пологів роділь, які завершилися шляхом КР. Під час аналізу структури КР за показаннями з боку плода встановлено наступні основні причини: гіпоксія плода, підтверджена за допомогою об'єктивних методів, за відсутності умов для термінового розродження per vias naturales; тазове передлежання плода за маси більше 3700 г; запліднення in vitro; неправильне положення плода після вилиття навколоплідних вод. Відзначено підвищення частоти КР. Привертає увагу позитивна тенденція зниження частоти ургентних кесаревих оперативних втручань. Очікуване зменшення числа перинатальних втрат у разі збільшення рівня КР через дистрес плода не було підтверджено.Мета дослідження - аналіз частоти кесаревих розтинів (КР), їх структури за показаннями з боку матері; вивчення динаміки частоти КР за аномалій пологової діяльності (АПД) як показання до оперативного розродження на базі Київського міського пологового будинку N 1 за 2001 - 2011 рр. Під час проведення дослідження вивчено та проаналізовано частоту КР загалом, частоту ургентних КР, структуру КР за показаннями з боку матері, встановлено частоту КР за АПД, та вивчено динаміку частоти КР за АПД як одного з основних показань з боку матері. Використано історії пологів роділь, що завершилися абдомінальним шляхом. Відзначено підвищення рівня КР. Кількість ургентних КР поступово знижується. Спостерігається значне зниження частоти КР за аномалій пологової діяльності, що не піддаються медикаментозному лікуванню. Професійне ведення пологів, адекватне обгрунтоване застосування лікарських препаратів, використання у практиці сучасних медичних засобів, об'єктивне оцінювання акушерської ситуації, кардіотокографічний супровід, своєчасне й адекватне застосування епідуральної аналгезії позитивно вплинули на збільшення числа розроджень через природні пологові шляхи, що є пріоритетом у професійному мистецтві акушера-гінеколога.
  Повний текст PDF - 367.98 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вдовиченко Ю.
  • Гончарук Н.
  • Гурженко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вдовиченко Ю. П. Аналіз випадків абдомінального розродження за гострої гіпоксії плода / Ю. П. Вдовиченко, Н. П. Гончарук, О. Ю. Гурженко // Здоровье женщины. - 2017. - № 5. - С. 28-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_5_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Вдовиченко Юрій Петрович (медичні науки)
  • Гончарук Наталія Петрівна (медичні науки)
  • Гурженко Олена Юріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського