Наукова періодика України Здоров'я жінки


Антонюк-Кисіль В. М. 
Лікування нетипових форм прогресуючої варикозної хвороби вен у вагітних (варикоз вен пахвинного каналу) / В. М. Антонюк-Кисіль, І. Я. Дзюбановський, В. М. Єнікеєва, С. І. Лічнер, В. М. Липний, М. В. Семенюк // Здоровье женщины. - 2017. - № 5. - С. 57-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_5_13
Мета дослідження - розроблення та впровадження використання даних дуплексного сканування у безпечному лікуванні різних форм первинного прогресуючого варикозного розширення вен пахвинного каналу (ППВРВПК) у II - III триместрах вагітності. На базі комунального закладу "Обласний перинатальний центр" Рівненської обласної ради з початку 2013 до січня 2017 рр. включно народжували 14 093 пацієнтки. З них у 825 діагностовано прогресуючу первинну мультифокальну варикозну хворобу нижніх кінцівок C2-4s, Ep, As, p, Pr (клінічний клас за класифікацією СЕАР: C2 - у 250, C3 - у 566, C4 - у 9 вагітних), промежини і зовнішніх статевих органів та пахвинного каналу та їх поєднання. У 196 вагітних дану патологію виявлено до першої вагітності, у 401 пацієнтки - під час вагітності, а у 228 пацієнток за наступних вагітностей (дві і більше). Проаналізовано дані хірургічного лікування 54 вагітних, які дали згоду на проведення операції згідно з розробленими нами показаннями та методами у II - III триместрах з ППВРВПК, як з ізольованою його формою, так і у поєднанні з мультифокальним розширенням вен нижніх кінцівок, зовнішніх статевих органів і промежини. Основним доступним малотравматичним неінвазійним методом дослідження вен у вагітних для встановлення з високою достовірністю діагнозу та одержання інформації про результати лікування у післяопераційний період є дуплексне сканування. Прооперовано 54 вагітні з позитивним результатом лікування у всіх пацієнток. Ускладнень з боку як плодів, так і вагітних не зафіксовано, про що свідчать стабільні у межах норми показники кардіотокографії плодів, кровотоку в артеріях пуповини, середньомозковій артерії плодів і внутрішніх клубових артеріях вагітних у післяопераційний період за даними дуплексного сканування. Під час аналізу результатів хірургічного лікування підтверджено високу (100 %) безпечність його для плоду та вагітної зі 100 % позитивним клінічним результатом у післяопераційний період.
  Повний текст PDF - 213.296 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Антонюк-Кисіль В.
  • Дзюбановський І.
  • Єнікеєва В.
  • Лічнер С.
  • Липний В.
  • Семенюк М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Антонюк-Кисіль В. М. Лікування нетипових форм прогресуючої варикозної хвороби вен у вагітних (варикоз вен пахвинного каналу) / В. М. Антонюк-Кисіль, І. Я. Дзюбановський, В. М. Єнікеєва, С. І. Лічнер, В. М. Липний, М. В. Семенюк // Здоровье женщины. - 2017. - № 5. - С. 57-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_5_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Антонюк-Кисіль Володимир Миколайович (медичні науки)
  • Дзюбановський Ігор Якович (медичні науки)
  • Єнікеєва Вікторія Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського