Наукова періодика України Здоров'я жінки


Пирогова В. І. 
Оптимізація тактики ведення пацієнток з ускладненою ектопією шийки матки / В. І. Пирогова, Ю. Ю. Мазур, С. О. Шурпяк // Здоровье женщины. - 2017. - № 3. - С. 86-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_3_19
Мета дослідження - розроблення й оцінювання ефективності алгоритму ведення пацієнток з ускладненою формою ектопії шийки матки (ШМ). Проведено комплексне обстеження та лікування 68 жінок віком 18 - 35 років з ектопією ШМ. Виконували УЗД органів малого таза, дослідження функції щитоподібної залози, D-статусу, гормонального балансу, просту та розширену кольпоскопію, цитологічне дослідження мазків з ШМ, дослідження мікробіоти піхви. Сліпим методом залежно від методики лікування пацієнтки були розподілені на дві групи по 34 жінки. Пацієнткам основної групи проводили системну корекцію D-дефіциту, дисгормональних розладів курсовим застосуванням препаратів епігалін по 1 капсулі тричі на добу, аквадетрим у дозі 3000 МО/добу та місцевим застосуванням супозиторіїв депантол (двічі на добу протягом 10 днів до та протягом 10 днів після втручання, починаючи з 5-ї доби). У групі порівняння обстеження і ведення проводили відповідно до чинних рекомендацій МОЗ України. Після 10-денного курсу системної та місцевої терапії депантолом в основній групі одержано зниження частоти ендоцервіциту з 41,2 до 5,9 %, підвищення частоти нормоценозу піхви з 8,8 до 88,2 % з нормалізацією цитологічної картини - збільшення кількості I типу мазка за Папаніколау з 29,4 до 94,1 %; візуально і кольпоскопічно діагностовано відсутність ектопії ШМ (уперше виявленої) у 40,0 % жінок основної групи при 25,0 % у групі порівняння. Зроблено висновки, що комплексна перед- і післяопераційна терапія з використанням місцевого застосування препарату депантол у пацієнток з ектопією ШМ надає можливість досягти стійкої корекції дисбіотичних порушень за рахунок зменшення бактеріального обсіменіння, змін якісного та кількісного складу мікрофлори, збільшення кількості ендогенних лактобактерій. Нормалізація гормонального гомеостазу, корекція D-статусу за рахунок синергічної дії епігаліну, аквадетриму надає можливість підвищити ефективність топічних терапевтичних заходів, скоротити терміни епітелізації ШМ, знизити частоту ускладнень після деструкції та рецидивів ектопії ШМ. Ведення пацієнток з ектопією ШМ на підставі запропонованих діагностично-лікувальних заходів, спрямованих на корекцію мікрофлори вагінального біотопу, активацію імунітету, нормалізацію гормонального балансу, посилення репаративних процесів ШМ, сприяє підвищенню ефективності лікування як неускладнених, так і ускладнених форм ектопії ШМ з 84,0 до 95,5 %, зменшує необхідність застосування деструкції вогнища ураження.
  Повний текст PDF - 379.844 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пирогова В.
  • Мазур Ю.
  • Шурпяк С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пирогова В. І. Оптимізація тактики ведення пацієнток з ускладненою ектопією шийки матки / В. І. Пирогова, Ю. Ю. Мазур, С. О. Шурпяк // Здоровье женщины. - 2017. - № 3. - С. 86-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_3_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пирогова Віра Іванівна (1951–) (медичні науки)
  • Шурпяк Сергій Олександрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського