Наукова періодика України Здоров'я жінки


Гончарук Н. П. 
Шляхи зниження частоти кесарева розтину в умовах типового міського пологового будинку / Н. П. Гончарук, Н. Р. Ковида // Здоровье женщины. - 2017. - № 3. - С. 50-53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_3_11
Мета дослідження - вивчення шляхів зниження частоти кесаревого розтину (КР) за умов типового міського пологового будинку (ТМПБ). У процесі дослідження вивчено та проаналізовано історії пологів породілей ТМПБ, пологи у яких були завершено шляхом проведення КР, за період з 2001 до 2014 рр. За даними аналізу, кількість пологів неухильно зростала з кожним роком: з 2082 у 2001 р. до 4655 - у 2014 р. Однак під час ретельного оцінювання структури пологів за досліджуваний період встановлено хвилеподібне підвищення відсотка КР з 17 % у 2001 р. до 21,25 % у 2008 р. з подальшою позитивною динамікою його зниження - до 17,8 % у 2014 р. За умовах дослідження встановлено структуру найбільш поширених показань з боку матері та дитини до проведення операцій КР. Провідне місце серед показань з боку матері посідав рубець на матці. Даний показник підвищився від 6,6 % у 2001 р. до 36,3 % у 2014 р., тобто практично у 5 разів. Отже, у сучасному акушерстві залишається важливою проблемою пошук шляхів зменшення кількості рубців на матці як основного показання до операції КР. Зроблено висновки, що розродження жінок з рубцем на матці вагінальним шляхом є резервом зниження відсотка КР, зменшення крововтрати, більш фізіологічного перебігу пологів, швидкої післяпологової адаптації новонароджених і відновлення породіллі у післяпологовий період. Жінки з патологічним прелімінарним періодом становлять групу високого ризику щодо розвитку аномалій пологової діяльності. Тому є необхідність у створенні та впровадженні алгоритмів ведення жінок із патологічним прелімінарним періодом. За наявності багатоводдя чи маловоддя необхідно проводити ретельніший нагляд за роділею та своєчасно і негайно реагувати на зміни характеру пологової діяльності. Для зниження кількості аномалій пологової діяльності необхідне розроблення нових критеріїв відбору кандидатур щодо пологостимуляції та впровадження комплексних підходів до оцінювання "зрілості" шийки матки. Резервом зниження частоти застосування КР після ДРТ, безумовно, є група пацієнток, у яких причиною безплідності є чоловічий фактор і соматичний анамнез у яких не обтяжений і вагітність характеризується сприятливим перебігом, а також пацієнтки молодше 30 років з трубно-перитонеальною безплідністю в анамнезі за неускладненого перебігу вагітності.
  Повний текст PDF - 223.111 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гончарук Н.
  • Ковида Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гончарук Н. П. Шляхи зниження частоти кесарева розтину в умовах типового міського пологового будинку / Н. П. Гончарук, Н. Р. Ковида // Здоровье женщины. - 2017. - № 3. - С. 50-53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_3_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гончарук Наталія Петрівна (медичні науки)
  • Ковида Наталя Романівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського