Наукова періодика України Здоров'я жінки


Пехньо Н. В. 
Практичне значення рівня лактату в крові плода при невідкладному його стані / Н. В. Пехньо // Здоровье женщины. - 2017. - № 1. - С. 120-122. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_1_25
Мета дослідження - встановити, чи може рівень лактату в крові плода бути достовірним критерієм його страждання і показанням до зміни тактики ведення пологів. У дослідження було включено 511 вагітних. Критерії включення у дослідження: пологи за доношеної одноплідної вагітності, головне передлежання плода, відсутність плодових оболонок, розкриття шийки матки 3 см та більше, сумнівний стан плода за даними КТГ. Включених у дослідження вагітних було рандомізовано на 2 групи. В основну групу увійшли 253 роділлі, у яких стан плода за КТГ оцінено як сумнівний і визначено рівень лактату в крові, взятої зі шкіри передлежачої голівки плода. Рівень лактату визначали з застосуванням малооб'ємного методу з використанням комерційних стрип-тестів (Lactate Pro, Arkray, Kyoto, Japan). Тактику пологів визначали залежно від рівнів лактату: за << 4,2 ммоль/л - ведення пологів згідно з акушерською ситуацією; 4,2 - 4,8 ммоль/л - дослідження повторити через 20 хв; якщо рівень лактату нормалізувався - ведення пологів згідно з акушерською ситуацією; за відсутності нормалізації або підвищення - оперативне розродження; за рівня >> 4,8 ммоль/л - екстрене оперативне розродження. У групу порівняння увійшли 258 роділь з сумнівним станом плода, у яких визначення рівня лактату не проводили. Тактику пологів у пацієнток цієї групи визначали відповідно до рекомендацій та нормативних документів МОЗ України. Апробована методика визначення рівня лактату крові плода є технічно простою, надає змогу швидко одержати результати, добре переноситься роділлями, не має суттєвих ускладнень. Рівень лактату крові плода є чутливим маркером невідкладного стану плода і тому є корисним критерієм для зміни тактики ведення пологів. У результаті застосування апробованого алгоритму вдалося покращити стан новонароджених за зниження частоти оперативного розродження, що становила 18,2 % у роділь основної групи та 33,72 % у групі порівняння (p << 0,01). Заключення: визначення рівня лактату в крові, взятої зі шкіри передлежачої голівки плода з застосуванням малооб'ємного методу з використанням комерційних стрип-тестів (Lactate Pro, Arkray, Kyoto, Japan) надає змогу швидко одержати дані стосовно наявності ацидозу у плода. Рівень лактату в крові плода може слугувати діагностичним критерієм його страждання і показанням до зміни тактики ведення пологів у зв'язку з цим. Простота і швидкість виконання даної методики надає змогу рекомендувати її до застосування в акушерській практиці.
  Повний текст PDF - 278.348 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пехньо Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пехньо Н. В. Практичне значення рівня лактату в крові плода при невідкладному його стані / Н. В. Пехньо // Здоровье женщины. - 2017. - № 1. - С. 120-122. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_1_25.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пехньо Надія Василівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського