Наукова періодика України Здоров'я жінки


Курченко А. І. 
Роль екзогенних пептидів у відновленні повноцінної імунної відповіді в умовах вторинного імунодефіциту / А. І. Курченко, В. А. Бенюк, Г. П. Потебня, В. Л. Кобись, О. Ф Тацький, О. С. Неймарк // Здоровье женщины. - 2017. - № 1. - С. 89-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_1_20
Мета дослідження - визначення впливу імунокорекції з використанням екзогенних пептидів МНР (препарат камелін-біо) на ефективність лікування дисплазії шийки матки I, II ст., зумовленої змішаною хламідійно-папіломавірусною інфекцією. Відповідно до завдань дослідження рандомізовано відібрано 72 пацієнтки з дисплазією папіломавірусно-хламідійної етіології. Жінок було розподілено на 2 групи: основну (n = 36) і контрольну (n = 36), зіставні за віком, проявами та тривалістю процесу. Основна група традиційного лікування одержувала препарат камелін-біо капсули у дозі 1 капсула (0,19 г) тричі на день 30 днів від початку лікування. Зниження вірусного навантаження нижче клінічно значущого порога (3 Ig) було досягнуто у 70 % пацієнток з групи контролю та у 77,8 % - в основній групі. Отже, адекватна комплексна терапія з урахуванням ролі екзогенних пептидів сприяє зменшенню активності ВПЛ, його елімінації, що знижує частоту рецидивів. Ефективність комбінованої терапії дисплазії шийки матки легкого та середнього ступенів з використанням препарату камелін-біо становила 88,9 %. У групі пацієнток, що одержували стандартну терапію, ефективність становила 83,4 %. Заключення: для розв'язання життєво важливих клінічних завдань у розпорядженні практичного лікаря є інноваційний препарат камелін-біо, який, зокрема, надає змогу пришвидшити елімінацію ВПЛ у жінок фертильного віку. Включення у традиційну схему лікування дисплазії шийки матки препарату камелін-біо є етіопатогенетично виправданим і дозволяє гармонізувати імунний гомеостаз пацієнток та підвищити ефективність лікування.
  Повний текст PDF - 779.721 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Курченко А.
  • Бенюк В.
  • Потебня Г.
  • Кобись В.
  • Тацький О.
  • Неймарк О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Курченко А. І. Роль екзогенних пептидів у відновленні повноцінної імунної відповіді в умовах вторинного імунодефіциту / А. І. Курченко, В. А. Бенюк, Г. П. Потебня, В. Л. Кобись, О. Ф Тацький, О. С. Неймарк // Здоровье женщины. - 2017. - № 1. - С. 89-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_1_20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Курченко Андрій Ігорович (медичні науки)
  • Потебня Григорій Платонович (1953–) (медичні науки)
  • Кобись Вадим Леонідович (медичні науки)
  • Тацький Олексій Феліксович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського