Наукова періодика України Здоров'я жінки


Мазур Ю. Ю. 
Репаративна терапія при рецидивах ускладненої ектопії шийки матки у жінок репродуктивного віку / Ю. Ю. Мазур, В. І. Пирогова // Здоровье женщины. - 2017. - № 10. - С. 58-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_10_11
Мета дослідження - оцінювання ефективності препаратів репаративної дії для оптимізації загоєння шийки матки (ШМ) після кріодеструкції з приводу рецидиву ускладненої ектопії ШМ у жінок репродуктивного віку. Здійснено комплексне обстеження та лікування 104 жінок віком від 29 до 40 років із рецидивом ектопії ШМ згідно з чинними рекомендаціями МОЗ України. Проведено анкетування, бактеріоскопічне, цитологічне дослідження, просту та розширену кольпоскопію з використанням шкали Swede, рН-метрію вагінального середовища. Сліпим методом залежно від методики лікування пацієнтки були розподілені на 3 групи (37, 35 і 32 жінки відповідно). Пацієнткам основної групи (1-а група) після кріодеструкції ШМ було призначено песарії на основі Triticum vulgare, пацієнткам групи порівняння (2-а група) призначено метилурацилові супозиторії відповідно по 1 песарію (супозиторію) у піхву протягом 10 днів після інвазивного лікування, у контрольну групу (3-я група) ввійшли жінки, які відмовились від медикаментозної терапії після виконання кріодеструкції. У пацієнток основної групи лімфорея у середньому тривала менше на 6,5 +- 0,1 доби, відторгнення колікваційного струпа відбувалось швидше на 2,0 +- 0,1 доби, повна епітелізація ШМ настала на 4,6 +- 0,9 доби швидше (у порівнянні з групою контролю). У пацієнток основної групи також відзначено найкращу динаміку зменшення площі дефекту ШМ. Так, на 7-у добу площа дефекту ШМ серед пацієнток основної групи у середньому зменшилась на 10,0 +- 2,6 %, на 14-у добу - на 3,6 +- 1,3 %, на 21-у добу - на 11,7 +- 1,5 % більше (у порівнянні з групою контролю), а на 30-у добу в усіх жінок даної групи була досягнута повна епітелізація ШМ. Зроблено висновки, що ускладнена рецидивна ектопія ШМ потребує комплексного персоналізованого діагностично-лікувального підходу. Інвазивне лікування у даної категорії пацієнток повинно бути обгрунтованим та супроводжуватись комплексом заходів, спрямованих, зокрема, на створення оптимальних умов для регенерації епітелію ШМ. Застосування репаративної терапії надає можливість знизити тривалість лімфореї, пришвидшити відторгнення колікваційного струпа та, у кінцевому результаті, досягнути повної епітелізації ШМ. Запропоновані діагностично-лікувальні заходи надають можливість знизити як частоту ускладнень після деструкції, так і безпосередньо рецидивів ектопії ШМ.
  Повний текст PDF - 272.376 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мазур Ю.
  • Пирогова В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мазур Ю. Ю. Репаративна терапія при рецидивах ускладненої ектопії шийки матки у жінок репродуктивного віку / Ю. Ю. Мазур, В. І. Пирогова // Здоровье женщины. - 2017. - № 10. - С. 58-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_10_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пирогова Віра Іванівна (1951–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського