Наукова періодика України Здоров'я жінки


Мельник Ю. М. 
Ендотеліальна дисфункція як маркер плацентарної недостатності / Ю. М. Мельник, С. І. Жук, І. М. Атаманчук // Здоровье женщины. - 2016. - № 9. - С. 47-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_9_11
Мета дослідження - вивчення функції ендотелію та імунологічного статусу для визначення та розширення поняття закономірностей гестаційного процесу як за нормального перебігу вагітності, так і за патологічного. Для реалізації поставленої мети у 2013 - 2015 рр. проведено комплексне обстеження 334 вагітних, які залежно від особливостей перебігу вагітності та пологів були розподілені на групи. У контрольну групу (КГ) увійшли 236 вагітних із неускладненим перебігом гестаційного періоду та пологів без морфологічних ознак плацентарної дисфункції (ПДФ); в основну групу (ОГ) - 98 пацієнток із ускладненим перебігом вагітності, в яких виявлено порушення плодово-плацентарних взаємовідносин. Залежно від варіантів перебігу гестаційного періоду вагітні ОГ були розподілені на підгрупи: 1 (ПГ1) - 31 вагітна з ознаками прееклампсії різного ступеня тяжкості; 2 (ПГ2) - 33 вагітні з клініко-морфологічними ознаками ПДФ; З (ПГЗ) - 34 вагітні з загрозою переривання вагітності та передчасних пологів. Установлено, що у жінок з порушенням плодово-плацентарного кровотоку мають місце зміни судино-рухової функції ендотелію з вірогідним підвищенням ендотеліну-1 і зниженням синтезу простацикліну. Доведено, що за наявності плацентарної недостатності у вагітних відбувається порушення проліферативної функції ендотелію з дисбалансом факторів росту у формі вірогідного зниження судинного ендотеліального фактора росту та плацентарного фактора росту на тлі збільшення концентрації фактора некрозу пухлини. Під час вагітності з наявністю плацентарної недостатності відзначено відхилення агрегаційної, коагуляційної та фібринолітичної функцій ендотелію з підвищенням рівня АДФ-індукованої агрегації, подовженням активованого часткового тромбопластинового часу та протромбінового індексу, збільшенням вмісту фібриногену, індексу фібринолітичної активності та концентрації молекулярного маркера тромбофілії - D-димеру. У пацієнток з дисфункцією плаценти має місце дисбаланс цитокінового профілю у формі збільшення концентрації прозапального інтерлейкіну-1beta та зниження вмісту протизапального інтерлейкіну-3. У дослідженні встановлено низку параметрів, що відображають ланки ендотеліальної дисфункції та можуть застосовуватись як маркери плацентарної недостатності.
  Повний текст PDF - 256.833 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мельник Ю.
  • Жук С.
  • Атаманчук І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мельник Ю. М. Ендотеліальна дисфункція як маркер плацентарної недостатності / Ю. М. Мельник, С. І. Жук, І. М. Атаманчук // Здоровье женщины. - 2016. - № 9. - С. 47-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_9_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Жук Світлана Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського