Наукова періодика України Здоров'я жінки


Нецкар І. П. 
Оптимізація тактики ведення жінок з рубцем на матці з використанням родинно орієнтованих технологій та партнерських пологів / І. П. Нецкар // Здоровье женщины. - 2016. - № 8. - С. 82-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_8_17
Мета дослідження - підвищення частоти розродження per vias naturales і зниження частоти перинатальної патології у жінок з рубцем на матці (РНМ) на підставі вдосконалення та впровадження методики індивідуальної підготовки подружньої пари під час вагітності та розродження. Проведено комплексне обстеження 150 пацієнток з РНМ, яких було розподілено на дві групи: у 1-у групу ввійшли 100 жінок із РНМ, яким виконано повторний кесарів розтин; до 2-ї групи ввійшли 50 жінок із РНМ, розроджених через природні пологові шляхи. Використання родинно орієнтованих технологій у жінок з РНМ надає можливість поліпшити клінічний перебіг вагітності, знизити частоту порушень функціонального стану фетоплацентарного комплексу, нормалізувати психоемоційний статус і сприяти розродженню через природні пологові шляхи без погіршення показників перинатальної патології та постнатальної адаптації новонароджених. Одержані результати надають право рекомендувати вдосконалений алгоритм тактики ведення вагітності для широкого використання у практичній охороні здоров'я.Розглянуто питання підвищення частоти розродження per vias naturales та зниження частоти перинатальної патології в жінок з рубцем на матці на підставі удосконалення та впровадження методики індивідуальної підготовки подружньої пари під час вагітності та розродження. Науково обгрунтовано роль порушень психологічного статусу в розвитку ускладнень вагітності у жінок з рубцем на матці після кесарева розтину (КР). Досліджено особливості акушерських та перинатальних ускладнень у жінок з рубцем на матці після КР з урахуванням показань до першої операції та тактики ведення вагітності. Показано роль партнера в зниженні частоти ускладнень під час вагітності і розродження жінок з рубцем на матці після КР. Встановлено взаємозв'язок між клінічними особливостями перебігу вагітності і пологів, психологічним статусом і станом рубця на матці під час розродження жінок без і за участю партнера. Це дало змогу розширити наявні дані про механізми розвитку перинатальної патології, а також науково обгрунтувати необхідність використання індивідуальної підготовки подружньої пари на етапі жіночої консультації і акушерського стаціонару з метою підвищення частоти розродження per vias naturales та зниження рівня перинатальної патології у жінок з рубцем на матці після КР. Встановлено основні критерії можливості розродження per vias naturales жінок з рубцем на матці після КР. Показано, що розвиток ускладнень вагітності (загрози переривання вагітності та плацентарної дисфукції) відбувається на фоні виражених змін психологічного статусу. Встановлено інформативність клініко-ехографічних ознак неспроможності рубця на матці під час вагітності та операції. Вдосконалено алгоритм лікувально-профілактичних заходів щодо підвищення частоти самостійного розродження та зниження рівня перинатальної патології на підставі індивідуальної підготовки подружньої пари під час вагітності і проведення партнерських пологів.
  Повний текст PDF - 137.532 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Нецкар І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Нецкар І. П. Оптимізація тактики ведення жінок з рубцем на матці з використанням родинно орієнтованих технологій та партнерських пологів / І. П. Нецкар // Здоровье женщины. - 2016. - № 8. - С. 82-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_8_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Нецкар Ірина Петрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського