Наукова періодика України Здоров'я жінки


Резніченко Г. І. 
Перспективи лікування загрози передчасних пологів із застосуванням сублінгвальної форми мікронізованого прогестерону / Г. І. Резніченко, Н. Ю. Резніченко, В. Ю. Потебня, І. Л. Антонюк // Здоровье женщины. - 2016. - № 7. - С. 28-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_7_6
Мета дослідження - визначення ефективності застосування сублінгвальної форми мікронізованого прогестерону (лютеіна) у жінок із загрозою передчасних пологів (ПП). Обстежено 45 жінок (основна (I) група) у терміні 24 - 35 тиж вагітності з загрозою ПП, сформовано 2 підгрупи: підгрупа Iа - 23 жінки, які одержували у комплексі лікування мікронізований прогестерон сублінгвально; підгрупа Iб - 22 вагітні, які не одержували під час лікування препарати прогестерону. В основній групі проведено загальноклінічне та біохімічне обстеження вагітних, визначення вмісту у сироватці крові аланін-аміно- (АЛТ), аспартатамінотрансферази (АСТ), загального білірубіну та прогестерону. Ретроспективно проаналізовано 56 історій ПП (група порівняння). Виявлено чинники ризику розвитку ПП під час спостереження вагітних у жіночій консультації: недооцінювання даних анамнезу, неповне обстеження, несвоєчасний початок лікування загрози ПП, недостатня профілактика ускладнень вагітності. Установлено, що у жінок I групи в обох підгрупах протягом лікування рівні як АСТ та АЛТ, так і загального білірубіну у сироватці крові не змінювалися. Спостерігалось зниження сироваткового рівня прогестерону в обох підгрупах. На третю добу лікування у підгрупі Iа середня концентрація прогестерону у сироватці крові зростала до 1108 +- 39 нмоль/л, а на сьому - сягала 1260 +- 42 нмоль/л, тоді як у підгрупі Iб його динаміка практично не змінювалась (882 +- 33 і 893 +-31 нмоль/л відповідно). Застосування сублінгвальної форми прогестерону у комплексі лікувальних заходів у жінок із загрозою ПП надало змогу у 2 рази знизити частоту ПП і в 1,5 разу частоту ускладнень в пологах, майже в 2,5 разу покращити перинатальні наслідки у порівнянні з підгрупою жінок, яким не застосовували препарати прогестерону. Зроблено висновки, що факторами ризику розвитку ПП є пізнє взяття вагітних на облік, недооцінювання анамнестичних даних і факторів ризику розвитку гестаційних ускладнень, неповне обстеження, несвоєчасний початок лікування загрози ПП, недостатня профілактика ускладнень вагітності. За ознак загрози ПП застосування сублінгвальної форми мікронізованого прогестерону надає можливість швидко відновити рівень прогестерону у сироватці крові до фізіологічних показників і тим самим у 2 рази знизити частоту ПП і у 2,5 разу - перинатальні наслідки у новонароджених. Застосування сублінгвальної форми мікронізованого прогестерону у вагітних із загрозою ПП не впливає на функцію печінки. Одержані результати надають можливість рекомендувати до широкого застосування сублінгвальну форму мікронізованого прогестерону вагітним у разі загрози ПП.
  Повний текст PDF - 837.736 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Резніченко Г.
  • Резніченко Н.
  • Потебня В.
  • Антонюк І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Резніченко Г. І. Перспективи лікування загрози передчасних пологів із застосуванням сублінгвальної форми мікронізованого прогестерону / Г. І. Резніченко, Н. Ю. Резніченко, В. Ю. Потебня, І. Л. Антонюк // Здоровье женщины. - 2016. - № 7. - С. 28-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_7_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Резніченко Галина Іванівна (медичні науки)
  • Резніченко Наталія Юріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського