Наукова періодика України Здоров'я жінки


Маслій Ю. В. 
Досвід проведення циклів допоміжних репродуктивних технологій з розморожуванням, біопсією, генетичним обстеженням та рефризингом ембріонів у пацієнток з багаторазовими невдалими імплантаціями / Ю. В. Маслій, І. О. Судома, П. С. Мазур, Д. О. Микитенко, С. В. Осадчук // Здоровье женщины. - 2016. - № 7. - С. 166-170. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_7_38
Мета дослідження - вивчення можливості використання попередньо заморожених бластоцист для біопсії та генетичного тестування та визначення результативності перенесення еуплоїдних 5 - 7-добових зародків після розморожування, біопсії, повторного заморожування та розморожування пацієнткам із невдалими імплантаціями. Об'єктом дослідження були групи пацієнток із багаторазовими невдачами імплантації (>= 4) у програмах допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) за умови перенесення у порожнину матки сумарно (тобто в усіх проведених програмах) щонайменше 6 ембріонів доброї якості (за морфологічними ознаками). Всі жінки мали достатній резерв яєчників. Пацієнтки проходили лікування безплідності у межах програм ДРТ клініки репродуктивної медицини "Надія" у період з 2006 до 2016 р. У вибірку включено пари, що не були носіями хромосомних перебудов, без аномалій матки (вроджених і набутих: подвоєння матки, однорога матка, внутрішньоматкова перетинка, сінехії, субмукозна міома матки). Всі жінки мали позитивну відповідь яєчників на контрольовану стимуляцію гонадотропінами (щонайменше 7 ооцитів) і достатню кількість кріоконсервованих ембріонів. У першу групу (Г1) увійшли 64 жінки, у яких трофектодермальну біопсію проводили на свіжих бластоцистах (у циклі з контрольованою гіперстимуляцією яєчників). У другу групу (Г2) включено 31 жінку, у яких проводили розморожування попередньо кріоконсервованих бластоцист, трофектодермальну біопсію та повторну вітрифікацію бластоцист. Виявлено, що результативність перенесення еуплоїдних ембріонів, які були нітрифіковані, біоптовані та ревітрифіковані, є дещо гіршою, ніж таких, що були біоптовані свіжими та вітрифіковані лише раз. Водночас, передімплантаційна генетична діагностика попередньо вітрифікованих бластоцист із застосуванням порівняльної гібридизації геномів у пацієнток із повторними невдачами імплантації надає можливість одержати прийнятну частоту настання вагітності (58 %), частоту імплантації (33,3 %) і народження живих дітей (45,1 %). Зроблено висновки, що рефризинг біоптованих ембріонів не спричиняє суттєвого руйнівного впливу та надає можливість досягнути настання вагітності та народження живої дитини.
  Повний текст PDF - 161.51 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Маслій Ю.
  • Судома І.
  • Мазур П.
  • Микитенко Д.
  • Осадчук С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Маслій Ю. В. Досвід проведення циклів допоміжних репродуктивних технологій з розморожуванням, біопсією, генетичним обстеженням та рефризингом ембріонів у пацієнток з багаторазовими невдалими імплантаціями / Ю. В. Маслій, І. О. Судома, П. С. Мазур, Д. О. Микитенко, С. В. Осадчук // Здоровье женщины. - 2016. - № 7. - С. 166-170. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_7_38.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Маслій Юлія Володимирівна (медичні науки)
  • Судома Ірина Олександрівна (медичні науки)
  • Микитенко Дмитро Олександрович (біологічні науки)
  • Осадчук Сергій Валентинович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського