Наукова періодика України Здоров'я жінки


Садигов Ю. М. 
Прогнозування та профілактика завмерлої вагітності у пізні терміни у жінок з вірусними інфекціями / Ю. М. Садигов // Здоровье женщины. - 2016. - № 7. - С. 94-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_7_19
Мета дослідження - зниження частоти перинатальної патології у жінок - носіїв вірусної інфекції (HSV-2 і CMV) на підставі вивчення клініко-ехографічних, імунологічних, мікробіологічних і вірусологічних особливостей, та розроблення та впровадження комплексу лікувально-профілактичних і прогностичних заходів. Розроблено методику прогнозування завмирання вагітності на підставі комплексного клініко-лабораторного обстеження 729 жінок - носіїв HSV і CMV. Обстежено 100 жінок із завмерлою вагітністю в анамнезі, які є носіями HSV і CMV та у яких впроваджували різні методики лікувально-профілактичних заходів. Дані проведених досліджень свідчать, що запропонований комплексний підхід до вирішення завдань поставленої мети, починаючи з передгравідарного етапу і протягом усього гестаційного періоду, надає можливість істотно поліпшити акушерські та перинатальні наслідки розродження у жінок - носіїв CMV і HSV із завмерлою вагітністю в анамнезі. Враховуючи недостатню ефективність загальноприйнятих лікувально-профілактичних заходів, запропоновано новий алгоритм передгравідарної підготовки та ведення вагітності у жінок, хронічних носіїв CMV і HSV. Одержані клінічні, функціональні, лабораторні, мікробіологічні та вірусологічні результати підтверджують високу ефективність цієї методики, що надає право рекомендувати її для широкого використання у практичній охороні здоров'я.На підставі вивчення клініко-ехографічних, імунологічних, мікробіологічних та вірусологічних особливостей розроблено та впроваджено комплекс лікувально-профілактичних та прогностичних заходів щодо зниження частоти перинатальної патології у жінок - носіїв вірусної інфекції (герпесу та цитомегаловірусу). Показано нові аспекти патогенезу розвитку плацентарної дисфункції та перинатальної патології у жінок даної категорії, встановлено взаємозв'язки між ехографічними, допплерометричними, ендокринологічними та імунологічними змінами. Розроблено та впроваджено методику прогнозування завмирання вагітності в пізні терміни у вагітних носіїв вірусної інфекції, що дає змогу адекватно оцінити наявний ступінь ризику та виробити підхід до планування наступної вагітності. Науково обгрунтовано роль прегравідарної підготовки, корекції імунологічного стану та мікробіоценозу статевих шляхів під час вагітності, профілактики акушерських та перинатальних ускладнень у жінок з означеним захворюванням. Установлено ефективність основних клінічних та лабораторних показників в плані прогнозування завмирання вагітності. Розроблено та впроваджено новий метод прогнозування плодових втрат на підставі бальної оцінки основних клінічних і лабораторно-функціональних показників, практичні рекомендації щодо зниження частоти перинатальної патології у жінок - носіїв вірусної інфекції. Оцінено ефективність методики прогнозування та профілактики даної патології у зазначених пацієнток.
  Повний текст PDF - 122.139 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Садигов Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Садигов Ю. М. Прогнозування та профілактика завмерлої вагітності у пізні терміни у жінок з вірусними інфекціями / Ю. М. Садигов // Здоровье женщины. - 2016. - № 7. - С. 94-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_7_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Садигов Юрій Мехдійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського