Наукова періодика України Здоров'я жінки


Бойко В. І. 
Диференційований підхід до хірургічного лікування міоми матки великих розмірів / В. І. Бойко, В. А. Терехов // Здоровье женщины. - 2016. - № 7. - С. 57-61. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_7_12
Мета дослідження - підвищення ефективності хірургічного лікування міоми матки (ММ) великих розмірів на підставі вивчення клініко-ехографічних і морфологічних особливостей, та розроблення і впровадження диференційованого підходу до вибору методики оперативного втручання з використанням сучасних ендоскопічних технологій. Проаналізовано результати комплексного обстеження і хірургічного лікування 200 хворих з ММ великих розмірів (розміри пухлини, відповідні 12 і більше тижням вагітності і маса видаленого макропрепарату більше 300 г), яким виконано планову гістеректомію. П'ятидесяти хворим виконано тотальну лапароскопічну гістеректомію (група I), 50 хворим - тотальну лапаротомічну гістеректомію (група II), 50 хворим - субтотальну лапаротомічну гістеректомію (група III) і 50 хворим тотальну вагінальну гістеректомію (група IV). Результати проведених досліджень свідчать, що оперативне лікування у більш ніж половині випадків виконано у хворих віком від 40 до 49 років. Проте у групі IV більшість хворих були віком від 50 до 59 років. Зазначено, що середній вік у групах I і III статистично є значуще меншим, ніж у групах II і IV: група I - 46,9 +- 6,1 року; група II - 49,4 +- 3,3 року; група III - 44,5 +- 4,8 року; група IV - 51,5 +- 4,2 року, а загальний середній вік склав 47,8 +- 5,7 року. Під час оцінювання величини матки встановлено, що більше ніж у половини пацієнток величина матки знаходилася в інтервалі 12 - 14 тиж вагітності, проте середня величина відповідала приблизно 15 тиж. Групи I, II і III не відрізнялися між собою за середньою величиною матки. У групі IV середня величина матки була статистично значуще меншою у порівнянні з показниками інших груп. У 84,0 % хворих групи IV величина матки знаходилася в інтервалі 12 - 14 тиж, що значно менше у порівнянні з іншими групами. Слід зазначити, що у групі IV були відсутні хворі з розмірами матки більше 18 тиж, а в групі I - більше 24 тиж. Аналіз зустрічальності хірургічних доступів залежно від величини матки засвідчив, що в категоріях 12 - 14, 15 - 19 і 20 - 24 тиж лапароскопію виконували більш ніж у половини хворих, проте в категорії більше 24 тиж у всіх випадках використовували лапаротомічний доступ. Вивчення зв'язку між тривалістю операції та наявністю ожиріння встановило, що у лапаротомічних групах наявність надмірної маси тіла призводила до збільшення тривалості операції. У групах I і IV ожиріння не було чинником, що продовжив тривалість гістеректомії. Результати проведених досліджень свідчать, що використання диференційованого підходу до хірургічного лікування ММ великих розмірів є обгрунтованим і надає можливість поліпшити ранні та віддалені наслідки для жінок в аспекті клінічного перебігу раннього післяопераційного періоду і якості життя у віддалений період.
  Повний текст PDF - 166.705 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бойко В.
  • Терехов В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бойко В. І. Диференційований підхід до хірургічного лікування міоми матки великих розмірів / В. І. Бойко, В. А. Терехов // Здоровье женщины. - 2016. - № 7. - С. 57-61. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_7_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бойко Володимир Іванович (медичні науки)
  • Терехов Володимир Андрійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського