Наукова періодика України Здоров'я жінки


Смоланка І. І. 
Сучасний погляд на лікування хворих на фіброзно- кістозну мастопатію / І. І. Смоланка, А. Д. Лобода // Здоровье женщины. - 2016. - № 6. - С. 149-152. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_6_29
Мета дослідження - визначення ефективності препарату епігалін брест у лікуванні фіброзно-кістозної мастопатії (ФКМ) у жінок. У дослідження включено 50 жінок із встановленим діагнозом ФКМ (дифузна кістозна мастопатія). Всі жінки скаржилися на біль і набряк обох грудних залоз (ГЗ) за 3 - 20 діб до початку менструації. Шляхом сліпої рандомізації всі жінки були розподілені на 2 групи. Хворі першої групи вживали препарат епігалін брест по 1 таблетці 2 рази на добу протягом трьох місяців. Хворі другої групи вживали препарат прутняка за затвердженою в інструкції схемою. Хворі обох груп не відрізнялися за віком (від 22 до 48 років). Усім хворим під час загального обстеження виконано УЗД ГЗ, а хворим віком понад 40 років також виконували мамографію. У хворих обох груп виявлено множинні кісти обох ГЗ, розмір яких коливався у межах від 3 до 22 мм. За середнім розміром кіст групи були зіставні. Для оцінювання ефективності лікування в обох групах визначено 3 параметри: біль у ГЗ, який оцінювали за шкалою від 0 (відсутність болю) до 10 (нестерпний біль); щільність тканини ГЗ, для визначення якої виконували еластографію (кПа); середній діаметр кісти. За результатами дослідження у першій групі виявлено реалізацію позитивного ефекту препарату епігалін брест. У хворих даної групи відзначено зниження середнього ступеня болю, тобто пацієнтки практично не відчували болю перед менструацією, повну відсутність кістозних елементів у ГЗ виявлено у 90 % пацієнток. Жодна пацієнтка не відзначила погіршення стану ГЗ за час спостереження. У хворих другої групи середній ступінь болю не змінився, але 10 % пацієнток відзначили посилення больового синдрому після припинення вживання препарату прутняка. У 15 % пацієнток даної групи знову з'явилися кісти, а їх середній діаметр почав збільшуватися. Щільність тканини ГЗ мала тенденцію до збільшення. Зроблено висновки, що комплексний рослинний препарат епігалін брест є ефективним засобом у лікуванні мастопатії. У разі регулярного вживання епігалін брест зменшує на 68 % наявність кістозного компонента у жінок з мастопатією. Епігалін брест за регулярного вживання зменшує щільність тканини ГЗ, реалізуючи функцію онкопротектора. Епігалін брест значно знижує больовий синдром перед менструацією, чим суттєво покращує якість життя жінок.
  Повний текст PDF - 119.917 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Смоланка І.
  • Лобода А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Смоланка І. І. Сучасний погляд на лікування хворих на фіброзно- кістозну мастопатію / І. І. Смоланка, А. Д. Лобода // Здоровье женщины. - 2016. - № 6. - С. 149-152. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_6_29.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Смоланка Іван Іванович (медичні науки)
  • Лобода Антон Дмитрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського