Наукова періодика України Здоров'я жінки


Маланчук О. Б. 
Особливості стану мікробіоценозу піхви у вагітних у терміні 22–28 тиж вагітності, ускладненої передчасним розривом плодових оболонок / О. Б. Маланчук, В. П. Лакатош, О. Ю. Костенко, І. В. Поладич // Здоровье женщины. - 2016. - № 6. - С. 94-99. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_6_19
Мета дослідження - зменшення септичних ускладнень у породіль і новонароджених під час передчасних пологів (ПП) у 22 - 28 тиж вагітності на тлі різної тривалості безводного терміну за передчасного розриву плодових оболонок (ПРПО) на підставі вивчення особливості видового складу мікроорганізмів піхви та наявності в їх біотопі стрептокока групи В; розроблення схеми призначення антибактеріальної терапії. Було обстежено 206 жінок з ПРПО за ПП у термін 22 - 28 тиж вагітності. У групу контролю увійшли 56 вагітних, які були госпіталізовані у стаціонар з ПРПО на тлі регулярної пологової діяльності, що закінчилася народженням дитини. Безводний термін у цій групі склав 6,47 +- 2,05 год. Антибактеріальну терапію не проводили. В основну групу (n = 150) обстежених входили жінки з тривалим безводним терміном, вона була поділена на 2 групи: I - 86 пацієнток з безводним терміном 120,30 +- 2,06 год, які вживали антибіотики за розробленими схемами, після чого були розродженні; II - 64 пацієнтки з безводним терміном 600,05 +- 3,05 год, у яких застосовували схеми призначення антибіотиків згідно з регламентним наказом та які після появи спонтанної пологової діяльності були розродженні вагінальним шляхом. Для підтвердження діагнозу ПРПО застосовували експрес-тест Actim PROM. Забір на бактеріологічне дослідження матеріалу з піхви у вагітних проводили під час госпіталізації їх у клініку до призначення лікування антибіотиками та під час народження дитини: у матері з піхви та у новонародженого - для вивчення вмісту шлункового аспірату. Статистичне оброблення отриманих результатів проведено з використанням стандартних пакетів прикладного статистичного аналізу (Statistic 6.0 for Windows, Statgraphics v. 7.0). Під час проведення порівняльної характеристики мікрофлори піхви вагітних за ПП у 22 - 28 тиж на тлі передчасного відходження навколоплідних вод з різним терміном безводного проміжку доведено, що на показники септичних ускладнень у новонароджених і породіль має вплив адекватна антибактеріальна терапія.
  Повний текст PDF - 211.607 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Маланчук О.
  • Лакатош В.
  • Костенко О.
  • Поладич І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Маланчук О. Б. Особливості стану мікробіоценозу піхви у вагітних у терміні 22–28 тиж вагітності, ускладненої передчасним розривом плодових оболонок / О. Б. Маланчук, В. П. Лакатош, О. Ю. Костенко, І. В. Поладич // Здоровье женщины. - 2016. - № 6. - С. 94-99. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_6_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Маланчук Олег Борисович (медичні науки)
  • Лакатош Володимир Павлович (медичні науки)
  • Поладич Ірина Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського