Наукова періодика України Здоров'я жінки


Диндар О. А. 
Прогнозування перинатальних ускладнень у жінок із ожирінням і метаболічним синдромом / О. А. Диндар, В. О. Бенюк, Т. Р. Никонюк // Здоровье женщины. - 2016. - № 4. - С. 163-167. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_4_35
Мета дослідження - прогнозування перинатальних ускладнень у вагітних із ожирінням і метаболічним синдромом (МС) шляхом вивчення стану фетоплацентарного комплексу та факторів ангіогенезу. Проведено обстеження 238 вагітних, з яких 185 - із ожирінням і МС, 53 - з нормальною масою тіла. Вивчено вміст у периферійній крові гормонів, плацентарних білків, а також показників ендотеліальної дисфункції у III триместрі вагітності шляхом проведення радіоімунологічного та імуноферментного аналізу. Наявність надмірної маси тіла та ожиріння I ступеня істотно не впливає на функціональний стан фетоплацентарного комплексу. У вагітних із II - III ступенем ожиріння і МС зміни ендокринологічних показників фетоплацентарного комплексу мають субкомпенсований характер, що підтверджується зниженням рівня E2 в 1,3 - 1,6 разу, ПГ, ПЛ, ХГ, Прл - на 86 % за одночасного підвищення рівня К в 1,2 - 1,6 разу у порівнянні з групою контролю. Плацентарна дисфункція з суб- та декомпенсованим характером перебігу у вагітних із МС та ожирінням II - III ступеня проявляється підвищенням рівня alpha-ФП в 1,6 - 2 рази, ПАМГ - в 1,5 - 2,1 разу, АМГФ - в 1,3 - 1,9 разу, SSBG - в 1,2 - 1,5 разу та зниженням SP1 в 1,3 - 1,5 разу відповідно. У вагітних із ожирінням II - III ступеня і МС дисфункція ендотелію характеризується зниженням продукції судинного ендотеліального фактора росту у 2,3 - 2,5 разу, плацентарного фактора росту в 2,2 - 2,3 разу та зростанням розчинного рецептора судинно-ендотеліального фактора росту у 3,0 - 3,3 разу у порівнянні з групою контролю. Проведені комплексні дослідження доводять, що прогноз для вагітних із ожирінням II - III ступеня і МС має несприятливі наслідки щодо розвитку перинатальних ускладнень. Лікувально-діагностичні і профілактичні заходи, спрямовані на динамічне зниження маси тіла, покращання метаболічних процесів у майбутніх матерів, доцільно проводити у межах програми передгравідарної підготовки.
  Повний текст PDF - 150.557 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Диндар О.
  • Бенюк В.
  • Никонюк Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Диндар О. А. Прогнозування перинатальних ускладнень у жінок із ожирінням і метаболічним синдромом / О. А. Диндар, В. О. Бенюк, Т. Р. Никонюк // Здоровье женщины. - 2016. - № 4. - С. 163-167. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_4_35.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Диндар Олена Анатоліївна (медичні науки)
  • Бенюк Василь Олесійович (медичні науки)
  • Бенюк Василь Олексійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського