Наукова періодика України Здоров'я жінки


Пирогова В. І. 
Оцінювання ефективності препарату Поліжинакс у лікуванні змішаних бактеріальних вагінітів у жінок з ектопією шийки матки / В. І. Пирогова, Ю. Ю. Мазур, С. О. Шурпяк, М. Й. Малачинська // Здоровье женщины. - 2016. - № 4. - С. 102-107. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_4_19
Мета дослідження - оцінювання ефективності препарату поліжинакс у лікуванні та профілактиці рецидивів ектропіону шийки матки (ШМ) за умов дисбіозу піхви. У дослідження включено 83 жінки віком від 20 до 38 років. Основну групу склали 25 жінок репродуктивного віку, у яких у ході обстеження діагностовано рецидив ектопії ШМ (ЕШМ). У групу порівняння ввійшли 38 жінок з уперше виявленою доброякісною патологією ШМ. Контрольну групу склали 20 жінок, які звернулись на консультацію з приводу планування вагітності і у яких під час обстеження не виявлено соматичної та гінекологічної патології. Залежно від методики лікування пацієнтки основної групи та групи порівняння розподілено на підгрупи сліпим методом. Пацієнтки підгруп О-I (15 жінок) і П-I (20) з метою нормалізації стану мікробіоти піхви отримували препарат поліжинакс по 1 капсулі вагінально на ніч протягом 12 днів. Жінкам підгруп О-II (10 жінок) і П-II (18 жінок) терапію проводили відповідно до Наказів МОЗ України N 676 від 31.12.2004 р. і N 417 від 15.07.2011 р. Для відновлення стану мікробіоти піхви обрано препарат поліжинакс - комбінований препарат у вигляді вагінальних капсул, що містять 2 бактерицидних антибіотики (поліміксин В сульфат і неоміцину сульфат), протигрибковий препарат ністатин і гель диметилполісилоксан. Одержані результати надають можливість припустити, що у певної частини жінок раннього репродуктивного віку вихідна фізіологічна ЕШМ ускладнюється приєднанням запального процесу піхви та ШМ, розвитком дисбіотичних процесів статевих органів після початку статевого життя, та патогенетично обгрунтованим методом терапії у цих випадках є відновлення стану мікробіоти піхви з активним динамічним спостереженням за патологічним процесом і проведення, за необхідності, повторних курсів лікування. Водночас, попередні, не завжди обгрунтовані агресивні методи терапії неускладненої ЕШМ зумовлюють неефективність зворотного розвитку процесу навіть у разі застосування ефективної місцевої антибактеріальної терапії, яка справляє виражений позитивний щодо усунення проявів вагініту тривалий ефект, однак не усуває зміни внаслідок склерозування, рубцювання та порушення мікроциркуляції у тканинах ШМ. Застосування поліжинаксу за змішаних бактеріально-кандидозних вагінітах справляє позитивний довготривалий ефект у 86,7 % пацієнток з рецидивами ЕШМ і у 90,0 % пацієнток з уперше виявленою ектопією. Ігнорування необхідності оцінювання стану мікробіоти піхви і проведення інтервенційних необгрунтованих втручань у випадку неускладненої ЕШМ у молодих жінок репродуктивного віку зумовлює значну частоту рецидивів ЕШМ. Терапія поліжинаксом за наявності ЕШМ, що виникає внаслідок запальних процесів ШМ і піхви, надає можливість одержати позитивний ефект (усунення ЕШМ) у 35 % жінок.
  Повний текст PDF - 221.933 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пирогова В.
  • Мазур Ю.
  • Шурпяк С.
  • Малачинська М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пирогова В. І. Оцінювання ефективності препарату Поліжинакс у лікуванні змішаних бактеріальних вагінітів у жінок з ектопією шийки матки / В. І. Пирогова, Ю. Ю. Мазур, С. О. Шурпяк, М. Й. Малачинська // Здоровье женщины. - 2016. - № 4. - С. 102-107. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_4_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пирогова Віра Іванівна (1951–) (медичні науки)
  • Шурпяк Сергій Олександрович (медичні науки)
  • Малачинська Марія Йосипівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського