Наукова періодика України Здоров'я жінки


Гузь В. І. 
Плацентарна дисфункція у жінок з рубцем на матці після кесарева розтину та консервативної міомектомії / В. І. Гузь // Здоровье женщины. - 2016. - № 2. - С. 87-89. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_2_18
Мета дослідження - вивчити порівняльні аспекти плацентарної дисфункції (ПД) у жінок з рубцем на матці після кесарева розтину та консервативної міомектомії на підставі оцінювання клініко-лабораторних, гормональних, функціональних і морфологічних особливостей формування та функціонального стану фетоплацентарного комплексу. Проведено комплексне оцінювання стану фетоплацентарного комплексу у 50 жінок з рубцем на матці після кесарева розтину (1-а група) і у 50 жінок після консервативної міомектомії з приводу лейоміоми матки, виконаної до настання даної вагітності (2-а група). Контрольну групу склали 50 жінок, які народжують уперше, без акушерської та соматичної патології, розроджених через природні пологові шляхи. Встановлено, що частота повторного абдомінального розродження у жінок з рубцем на матці після кесарева розтину складає 80,0%, в структурі показань переважають ПД (40,0 %), клініко-ехографічні ознаки неспроможності рубця на матці (40,0 %) та екстрагенітальна патологія (20,0 %). Частота кесарева розтину у жінок з рубцем на матці після консервативної міомектомії складає 40,0 %, у структурі показань частіше зустрічаються ПД (50,0 %), аномалії пологової діяльності (20,0 %), тазове передлежання великого плода (20,0 %) і відмова від вагінальних пологів на тлі тривалого безпліддя та використання ДРТ (20,0 %). Перинатальні наслідки розродження жінок з рубцем на матці залежать від причин його появи. Для покращання перинатальних наслідків розродження жінок з рубцем на матці слід використовувати індивідуальний підхід з обговоренням можливості розродження жінок через природні пологові шляхи, але тільки у тих випадках, коли це дозволяє стан рубця на матці та функціональний стан фетоплацентарного комплексу.Вивчено порівняльні аспекти плацентарної дисфункції у жінок з рубцем на матці після кесарева розтину та консервативної міомектомії на підставі оцінювання клініко-лабораторних, гормональних, функціональних і морфологічних особливостей формування та функціонального стану фетоплацентарного комплексу. Обгрунтовано роль рубця на матці після кесарева розтину та консервативної міомектомії в генезі плацентарної дисфункції. Показано, що рубець на матці після консервативної міомектомії не викликає порушень функціонального стану фетоплацентарного комплексу, при цьому частота плацентарної дисфункції у цих жінок значно менше у порівнянні з рубцем на матці після кесарева розтину. Наведено ендокринологічні, дисметаболічні, імунологічні особливості у вагітних жінок з рубцем на матці та їх взаємозв'язок з причиною рубця - кесарів розтин або консервативна міомектомія, а також з розвитком плацентарної дисфункції. Обгрунтовано необхідність ранньої діагностики плацентарної дисфункції у жінок з рубцем на матці після кесарева розтину та консервативної міомектомії та підвищення рівня вагінальних пологів з метою зниження частоти порушень постнатальної адаптації новонароджених.
  Повний текст PDF - 193.051 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гузь В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гузь В. І. Плацентарна дисфункція у жінок з рубцем на матці після кесарева розтину та консервативної міомектомії / В. І. Гузь // Здоровье женщины. - 2016. - № 2. - С. 87-89. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_2_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гузь Володимир Ігорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського