Наукова періодика України Здоров'я жінки


Кишакевич І. Т. 
Природна менопауза у різні вікові періоди: якість життя і тактика лікувально-профілактичних заходів / І. Т. Кишакевич // Здоровье женщины. - 2015. - № 4. - С. 141-144. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2015_4_36
Уперше проведено порівняльно клініко-лабораторне оцінювання перебігу клімактеричного синдрому та встановлено особливості вегето-судинних, психоемоційних та обмінно-ендокринних порушень у жінок у віковому аспекті. Уперше встановлено подібності та відмінності в оцінюванні якості життя у пацієнток з природною менопаузою залежно від вікового аспекту. Уперше показано, що найбільш низькі показники якості життя та збільшення частоти та тяжкості патологічних клімактеричних виявів характерні для вікової групи після 60 років. На більш глибокому рівні показано нові аспекти патогенезу патологічного розвитку менопаузального періоду з виявами клімактеричного синдрому на підставі встановленого взаємозв'язку між клінічними, функціональними, ендокринологічними, біохімічними, гемостазіологічними та урогенітальними розладами у пацієнток різних вікових груп. Здійснено порівняльне оцінювання змін ендокринологічного статусу, показників метаболічного гомеостазу, мінеральної щільності кісток та урогенітальних розладів у пацієнток з природною менопаузою у віковому аспекті. Обгрунтовано необхідність диференційованого підходу до лікувально-профілактичних заходів у жінок з природною менопаузою у різному віці.Результати проведених досліджень свідчать, що початкові ознаки ефективності лікувально-профілактичних заходів, що проводяться, починаються тільки через 6 міс і полягають у достовірному підвищенні частоти легких клімактеричних порушень за одночасного зниження середніх; зниження рівня соціальних і психотравмувальних чинників, порушень сну всіх видів та інтенсивності больового синдрому. З лабораторних параметрів до даного терміну відзначено лише достовірне зниження вмісту фібриногену. Серед широкого спектра уродинамічних порушень можна виділити зростання частоти легких урогенітальних порушень за одночасного зниження частоти ніктурії. Усі останні параметри, що вивчаються, включаючи ендокринологічний статус і ліпідний обмін, достовірно нормалізувалися після 6 міс від початку лікування та збереглися до одного року. Щодо поліпшення якості життя та зниження основних проявів клімактеричних розладів у жінок віком 61 - 68 років через 6 міс від початку використання вдосконаленого алгоритму. У той самий час, максимальну його ефективність відзначено на завершальному етапі - через 12 міс. Одержані результати надають можливість рекомендувати вдосконалений алгоритм для широкого використання в практичній охороні здоров'я у жінок з природною менопаузою у різні вікові періоди - від 45 до 68 років.
  Повний текст PDF - 158.135 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кишакевич І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кишакевич І. Т. Природна менопауза у різні вікові періоди: якість життя і тактика лікувально-профілактичних заходів / І. Т. Кишакевич // Здоровье женщины. - 2015. - № 4. - С. 141-144. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2015_4_36.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кишакевич Ірина Тарасівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського