Наукова періодика України Здоров'я жінки


Подольський Вл. В. 
Клініко-епідеміологічна характеристика жінок фертильного віку – мешканок промислового регіону України, що перенесли артифіційний аборт, та особливості використання ними методів контрацепції / Вл. В. Подольський // Здоровье женщины. - 2015. - № 3. - С. 110-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2015_3_29
Після проведених досліджень в популяції жінок фертильного віку надано клініко-епідеміологічну характеристику жінок - мешканок промислового регіону України, що перенесли артифіційний аборт. Визначено частоту та структуру гінекологічних та екстрагенітальних захворювань, що впливають на стан їх репродуктивного здоров'я. Надано оцінку особливостям використання методів контрацепції в постабортний період.Мета роботи - надати клініко-епідеміологічну характеристику жінок фертильного віку з безпліддям - мешканок промислового регіону України. Клініко-епідеміологічні дослідження проведено в популяції жінок фертильного віку - мешканок Дніпровського району м. Києва, який був обраний як такий, що відповідає типовому промисловому регіону України. Обстежено 1000 жінок. Для проведення клініко-епідеміологічних досліджень створено спеціальну програму та розроблено анкету "Вивчення стану репродуктивного здоров'я жінок фертильного віку". Клініко-епідеміологічні дослідження носили характер популяційних, кагортних, проспективних досліджень. Статистична обробка проводилася за допомогою прикладних програм MS<190> Excel<190> 2003<191> та SigmaPlot<190> 13.0. Достовірність даних для незалежних вибірок вираховувалася із застосуванням одновибіркового t-критерію Стьюдента. Рівень довіри при обчисленні довірчих інтервалів проводився за методом нормального розподілу Вальда. Проблема жіночого безпліддя є актуальною для жінок фертильного віку - мешканок Дніпровського району м. Києва і для м. Києва в цілому, при цьому частота безпліддя в обстежених жінок становить 2,4 % на 1000 жінок, що дещо перевищує середній показник за даними офіційної статистики (2,2 % на 1000 жінок). Серед соціальних факторів у жінок із безпліддям - мешканок промислового регіону України звертає на себе увагу молодий вік жінок. За сімейним станом жінки були з благополучних родин, мали переважно вищу освіту і за соціальним станом були робітницями та службовцями. Гінекологічні захворювання та стани, які можна розглядати як фактори ризику виникнення безпліддя, траплялись в обстежених жінок у значній кількості. У жінок із безпліддям часто спостерігалися клінічні прояви порушень вегетативного гомеостазу у вигляді соматоформної дисфункції вегетативної нервової системи. Висновки: проведені клініко-епідеміологічні дослідження надали змогу з'ясувати реальну частоту і структуру безпліддя в популяцій жінок фертильного віку і визначити фактори, які приводять до безпліддя.
  Повний текст PDF - 177.181 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Подольський В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Подольський Вл. В. Клініко-епідеміологічна характеристика жінок фертильного віку – мешканок промислового регіону України, що перенесли артифіційний аборт, та особливості використання ними методів контрацепції / Вл. В. Подольський // Здоровье женщины. - 2015. - № 3. - С. 110-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2015_3_29.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Подольський Василь Васильович (медичні науки)
  • Подольський Володимир Васильович (медичні науки)
  • Подольський Володимир Васильович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського