Наукова періодика України Здоров'я жінки


Корнацька А. Г. 
Сучасні погляди на етіологію, патогенез та лікування лейоміоми матки у жінок репродуктивного віку (Огляд літератури) / А. Г. Корнацька, І. І. Ракша, І. С. Колесніченко, Г. В. Чубей // Здоровье женщины. - 2015. - № 1. - С. 10-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2015_1_3
Зазначено, що на сьогодні накопичено великий арсенал консервативних і хірургічних методів лікування лейоміоми матки (ЛМ), які необхідно застосовувати тільки за показаннями, дотримуватись умов, протипоказань і враховувати конкретну клінічну ситуацію, а саме стан органів-мішеней - грудних залоз. Для запобігання ЛМ необхідно зберігати першу вагітність, особливо у молодих жінок, з так званою спадковою міомою. Аборт викликає ріст міоматозних вузлів і з мікроскопічних вузлів інтенсивно формуються зростаючі міоми. Слід уникати надмірного ультрафіолетового опромінення, підвищеного температурного впливу, особливо у віці після 30 років. За наявності спадкового ризику (міома матки у матері та близьких родичок) пухлина розвивається на 5 - 10 років раніше, тобто в 20 - 25 років. Продовження грудного вигодовування протягом 4 - 6 міс після пологів нормалізує вміст пролактину, який впливає на зміну гістогенезу міоми. Необхідно підкреслити, що ЛМ є результатом соматичної мутації клітин міометрія внаслідок численних пошкоджувальних чинників. Тому в основі профілактики повинні превалювати здоровий спосіб життя та збереження репродуктивного здоров'я жінок.
  Повний текст PDF - 176.359 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Корнацька А.
  • Ракша І.
  • Колесніченко І.
  • Чубей Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Корнацька А. Г. Сучасні погляди на етіологію, патогенез та лікування лейоміоми матки у жінок репродуктивного віку (Огляд літератури) / А. Г. Корнацька, І. І. Ракша, І. С. Колесніченко, Г. В. Чубей // Здоровье женщины. - 2015. - № 1. - С. 10-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2015_1_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Корнацька Алла Григорівна (1952–) (медичні науки)
  • Колесніченко Іванна Сергіївна (медичні науки)
  • Чубей Галина Валерівна (медичні науки)
  • Чубей Галина Валеріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського