Наукова періодика України Здоров'я жінки


Даниленко О. Г. 
Психосоматичні зміни у пацієнток з лейоміомою матки / О. Г. Даниленко // Здоровье женщины. - 2015. - № 10. - С. 139-143. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2015_10_30
Мета роботи - вивчення змін психоемоційного стану та якості життя (ЯЖ) у жінок з лейоміомою матки (ЛМ) у різні репродуктивні періоди. Проведено всебічне дослідження жінок з ЛМ. Психосоматичні зміни та ЯЖ вивчено за допомогою опитувальників - САН, Гіссенського опитувальника соматичних скарг, для виявлення та вивчення рівнів тривожності та диференціальної діагностики депресивних станів використано методики Тейлора та Зунге, а також методики К. Хека і І. Х. Хесса, оцінку ЯЖ вивчено за шкалою SF-36. Зміни психоемоційного стану у хворих з ЛМ залежать від репродуктивного віку, тривалості захворювання та ефективності лікування основного захворювання. У жінок раннього репродуктивного віку виявлено зміни психоемоційного стану, що проявлялись у зміні настрою за стабільних самопочутті та активності, також характерні функціональні соматичні прояви. Для пацієнток пізнього репродуктивного віку характерні зміни настрою, самопочуття та часткове зниження активності; також виявлено психосоматичні зміни, про що свідчить значний відсоток відповідей за шкалами "інтенсивність скарг" і "виснаження". У пацієнток пізнього репродуктивного віку з ЛМ виявлено дуже високий, високий і середній рівень тривожності з тенденцією до високого у 97,9 %, на відміну від пацієнток першої групи, де дуже високий і високий рівень виявлено у 41,37 %. Для пацієнток з ЛМ в репродуктивному віці є характерною замаскована депресія (34,48 %) і легка депресія невротичного генезу (44,83 %). Для пацієнток пізнього репродуктивного віку з ЛМ характерним є істинно депресивний стан (35,4 %) і замаскована депресія (47,9 %). Рівень невротизації виявився значно вищим у порівнянні з хворими першої групи, що можна пояснити тривалістю захворювання, періодичним погіршенням стану (біль, кровотечі, дисфункції інших органів) і низькою ефективністю терапії. ЯЖ у пацієнтів з ЛМ значно погіршується, особливо це стосується емоційного компоненту, тобто ці пацієнтки схильні до зміни настрою, виникнення депресивних змін, тривоги, в той час як компоненти фізичного здоров'я залишаються на середньому рівні.
  Повний текст PDF - 215.873 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Даниленко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Даниленко О. Г. Психосоматичні зміни у пацієнток з лейоміомою матки / О. Г. Даниленко // Здоровье женщины. - 2015. - № 10. - С. 139-143. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2015_10_30.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Даниленко Олена Григорівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського