Наукова періодика України Здоров'я жінки


Жук С. І. 
Синдром хронічного тазового болю в генезі стрес-індукованого безпліддя у жінок репродуктивного віку / С. І. Жук, О. А. Ночвіна, А. В. Камінський // Здоровье женщины. - 2014. - № 10. - С. 181-184. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2014_10_47
Зазначено, що хронічний біль - одна з найбільш значущих медико-соціальних проблем. Він погано піддається лікуванню та економічно обходиться як пацієнту, так і суспільству в цілому. Хронічні больові синдроми спостерігаються у різному віці, у різних етнічних групах і виникають як у чоловіків, так і у жінок. Однак епідеміологічні, клінічні та експериментальні дослідження впевнено свідчать, що біль суттєво частіше вражає жінок. За локалізацією болю біль у нижніх відділах живота має максимальні тендерні відмінності, що надає можливість розглядати тазовий біль як виключно жіночу проблему. Мета дослідження - вивчення ефективності впливу препарату циклодинон на психоемоційний статус, рівень інтенсивності болю та стан гормонального статусу у жінок з синдромом хронічного тазового болю та безпліддям.Дисоціація між суб'єктивною важкістю болю та відсутністю доказів наявності його органічної причини є потужним стресором для жінок із синдромом хронічного тазового болю. В більшості випадків для стресу будь-якого генезу характерна функціональна гіперпролактинемія. Стрес-індукована гіперпролактинемія є одним із компонентів пригнічення репродуктивної функції. За даними сучасної літератури, при помірній гіперпролактинемії ефективним є застосування фітопрепаратів із м'якою дофамінергічною дією на основі Vitex agnus castus (препарат циклодинон). Дослідження продемонстрували ефективність циклодинону в лікуванні дисгормональних розладів на фоні латентної гіперпролактинемії. Мета роботи - вивчення ефективності впливу препарату циклодинон на психоемоційний статус, рівень інтенсивності болю та стан гормонального статусу в жінок із синдромом хронічного тазового болю та неплідністю. Проведено обстеження та лікування 74 жінок із синдромом хронічного тазового болю та неплідністю, які склали основну групу і були рандомізовані на 2 підгрупи: I підгрупа - 36 жінок, які отримували антистресову, гормональну, антигіпоксичну терапію, та II підгрупа - 38 жінок, які поряд із даним лікуванням отримували циклодинон за стандартною схемою впродовж 3 місяців. Контрольну групу склали 32 здорові жінки репродуктивного віку. Ефективність призначеного лікування досліджували за рівнем нервово-психічного напруження, вираженості больових відчуттів та динаміки показників гормонального профілю. Через 3 місяці терапії виявлено понад 50 % зниження інтенсивності болю в підгрупі жінок, які отримували циклодинон. За 3 місяці лікування рівень лютеїнізуючого гормону, естрадіолу та прогестерону в обох підгрупах основної групи статистично вірогідно збільшився, водночас концентрація пролактину та кортизолу в плазмі крові достовірно зменшилися лише у іі підгрупі основної групи. Дослідження підтвердило клінічну ефективність та доцільність використання препарату циклодинон у схемі лікування жінок із синдромом хронічного тазового болю та стрес-індукованою неплідністю.
  Повний текст PDF - 419.776 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Жук С.
  • Ночвіна О.
  • Камінський А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Жук С. І. Синдром хронічного тазового болю в генезі стрес-індукованого безпліддя у жінок репродуктивного віку / С. І. Жук, О. А. Ночвіна, А. В. Камінський // Здоровье женщины. - 2014. - № 10. - С. 181-184. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2014_10_47.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Жук Світлана Іванівна (медичні науки)
  • Ночвіна Олена Анатоліївна (медичні науки)
  • Камінський Анатолій В'ячеславович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського