Наукова періодика України Здоров'я жінки


Романенко Н. М. 
Профілактика акушерських і перинатальних ускладнень у жінок із залізодефіцитною анемією на тлі гіпотиреозу / Н. М. Романенко // Здоровье женщины. - 2013. - № 9. - С. 94-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2013_9_22
Результати проведених досліджень свідчать, що наявність поєднаної патології - железодефіцитної анемії та гіпотиреозу - є суттєвим чинником ризику розвитку акушерської і перинатальної патології, а проведення загальноприйнятих лікувально-профілактичних заходів не надає можливості істотно поліпшити результати розродження. Використання вдосконаленого алгоритму позитивно впливає на стан тиреоїдного статусу, усуває дисгормональні порушення, покращує гематологічний статус і процеси обміну заліза, а також лактаційну функцію породілей. У сукупності це сприяє зниженню частоти акушерських і перинатальних ускладнень, що надає змогу рекомендувати вдосконалений алгоритм ведення цих пацієнток для широкого впровадження у практику охорони здоров'я.З'ясовано роль тиреоїдної дисфункції в генезі порушень метаболізму заліза при поєднанні залізодефіцитної анемії (ЗДА) і гіпотиреозу (ГТ). Встановлено нові ланки патогенезу ЗДА і ГТ на основі взаємозв'язків між ендокринологічними та гематологічними показниками, які полягають в наявності прямої корелятивної залежності між вмістом тиреотропного гормону та рівнем сироваткового заліза (r = +0,54); тироксинзв'язувальною здатністю крові та вмістом сироваткового феритину (r = +0,51); вмістом тиреоглобуліну та коефіцієнта насичення трансферину залізом (r = +0,50), а також зворотної корелятивної залежності між вмістом тироксину та гемоглобіну (r = -0,57); рівнем трийодтироніну та трансферину (r = -0,55) і вмістом вільного тироксину та сироваткового заліза (r = -0,52). Репрезентовано порівняльні аспекти клінічних, ехографічних, гемодинамічних, ендокринологічних і дисметаболічних змін у системі мати - плацента - плід залежно від наявності ЗДА і ГТ як самостійно, так і за їх поєднання. Розглянуто вплив ЗДА і ГТ, що зустрічаються як самостійно, так і в поєднанні, на акушерські та перинатальні результати розродження і функціональний стан фетоплацентарного комплексу. Науково обгрунтовано необхідність вдосконалення алгоритму діагностичних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на зниження частоти акушерських і перинатальних ускладнень за умов поєднаної ЗДА і ГТ у вагітних жінок.
  Повний текст PDF - 128.907 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Романенко Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Романенко Н. М. Профілактика акушерських і перинатальних ускладнень у жінок із залізодефіцитною анемією на тлі гіпотиреозу / Н. М. Романенко // Здоровье женщины. - 2013. - № 9. - С. 94-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2013_9_22.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Романенко Ніна Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського