Запорожан В. М. 
Роль функціонального генетичного поліморфізму у виникненні синдрому гіперстимуляції яєчників при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій у пацієнток з синдромом полікистозних яєчників / В. М. Запорожан, В. Г. Дубініна, О. М. Борис // Здоровье женщины. - 2011. - № 1. - С. 228-232. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2011_1_57
Мета дослідження - оцінка ролі поліморфізму генів FSHR і ESR1 у детермінації виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників (СГЯ) під час застосування сучасних репродуктивних технологій у жінок із синдромом полікистозних яєчників (СПКЯ). Встановлено, що у жінок з СПКЯ частота генотипу SS складає 39 %, SN - 48 %, NN - 23 % за геном FSHR, генотипу GG - 39 %, GA - 50 %, AA - 11 % за геном ESR1. Частота СГЯ у обстежених жінок складає 31 %. При сполученні гетерозиготних генотипів SN за геном FSHR і GA за геном ESR1 ризик виникнення СГЯ збільшується втричі, а за наявності сполучення гомозиготних варіантів NN за геном FSHR та АА за геном ESR1 є малоймовірним. Для прогнозування і профілактики несприятливих клінічних виходів у вигляді СГЯ під час застосування допоміжних репродуктивних технологій у жінок з СПКЯ доцільно впровадити у клінічну практику генотипування з виявленням алельних варіантів генів FSHR і ESR1.
  Повний текст PDF - 662.863 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Запорожан В.
  • Дубініна В.
  • Борис О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Запорожан В. М. Роль функціонального генетичного поліморфізму у виникненні синдрому гіперстимуляції яєчників при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій у пацієнток з синдромом полікистозних яєчників / В. М. Запорожан, В. Г. Дубініна, О. М. Борис // Здоровье женщины. - 2011. - № 1. - С. 228-232. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2011_1_57.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дубініна Владлена Геннадіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського