Наукова періодика України Здоров'я чоловіка


Красилюк Л. І. 
Ударно-хвильова терапія у лікуванні хворих на хронічний простатит/синдром хронічного тазового болю та супутню еректильну дисфункцію / Л. І. Красилюк, Ф. І. Костєв, О. В. Руденко // Здоровье мужчины. - 2019. - № 2. - С. 50-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2019_2_10
Мета дослідження - оцінювання ефективності ударно-хвильової терапії (УХТ) у комплексному лікуванні чоловіків з незапальною формою синдрому хронічного тазового болю (СХТБ) (категорія IIIВ по NIH), ускладненою еректильною дисфункцією (ЕД). Обстежено 27 пацієнтів з незапальною формою хронічного простатиту/синдрому хронічного тазового болю (ХП/СХТБ) категорія IIIВ по NIH), ускладненою ЕД, у віці від 28 до 45 років. Пацієнти були розподілені на дві групи: основна група - 14 чоловіків, яким протягом місяця додатково до стандартного лікування застосовували УХТ на ділянку промежини з використанням апарату BTL-6000 SWT TOPLINE у наступному режимі: частота - 8 Гц, тиск - 2 - 3 бар; група контролю - 13 чоловіків, яким застосовували протягом місяця стандартну терапію. Сеанси УХТ виконували два рази на тиждень (курс - вісім процедур). Стандартна терапія ХП/СХТБ включала: нестероїдні протизапальні препарати, альфа-адреноблокатори, антидепресанти або протиепілептичні препарати у стандартних дозах і схемах вживання. У хворих основної групи виявлені суттєві зміни після лікування та через 2 міс лікування наступних показників: сума балів за шкалою NIH-CPSI зменшилася на 19,07 й 62,88 % відповідно; сума балів за даними опитувальника МІЕФ-5 збільшилася на 24,54 й 35,79 % відповідно; сума балів за шкалою IPSS зменшилася на 10,26 й 43,89 % відповідно; обсяг передміхурової залози зменшився на 17,82 й 31,47 % відповідно. У хворих групи контролю були виявлені значні зміни після лікування та через 2 міс лікування тільки за наступними показниками: сума балів по шкалі NIH-CPSI зменшилися на 15,16 й 42,83 %; сума балів за шкалою IPSS зменшилася на 18,68 й 27,21 % відповідно; об'єм передміхурової залози зменшився на 9,92 й 14,49 % відповідно. Отже, через 2 мис лікування у пацієнтів обох груп прояви больового синдрому стали незначно вираженими, порушення еректильної функції не діагностували тільки у пацієнтів основної групи. Достовірне зменшення обсягу передміхурової залози було більш вираженим у хворих основної групи. Заключення: під час застосування УХТ не було відзначено жодного випадку значущої побічної дії або небажаного явища. Використання УХТ у комплексному лікуванні чоловіків з незапальною формою ХП/СХТБ, ускладненою ЕД, є ефективним, неінвазивним і безпечним методом фізіотерапії.
  Повний текст PDF - 175.676 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Красилюк Л.
  • Костєв Ф.
  • Руденко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Красилюк Л. І. Ударно-хвильова терапія у лікуванні хворих на хронічний простатит/синдром хронічного тазового болю та супутню еректильну дисфункцію / Л. І. Красилюк, Ф. І. Костєв, О. В. Руденко // Здоровье мужчины. - 2019. - № 2. - С. 50-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2019_2_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Красилюк Леонід Іванович (медичні науки)
  • Руденко Олена Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського