Наукова періодика України Здоров'я чоловіка


Пасєчніков С. П. 
Особливості складу госпиталізованих хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози в аспекті амбулаторного етапу медичної допомоги / С. П. Пасєчніков, Я. М. Клименко, Ахмед Моаллім Абдулфатах, Я. М. Мельничук // Здоровье мужчины. - 2018. - № 2. - С. 59-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2018_2_13
Мета дослідження - аналіз даних щодо сучасного складу хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози (ДГПЗ), госпіталізованих для одержання хірургічної допомоги. У дослідженні взяли участь 266 хворих на ДГПЗ, яким у 2015 - 2016 рр. у профільному відділенні Олександрівської клінічної лікарні м. Київ було виконано трансуретральну резекцію передміхурової залози з тим, щоб оцінити загальний стан пацієнтів на момент госпіталізації і виявити проблемні питання надання їм медичної допомоги за амбулаторно-поліклінічних умов. Встановлено, що вірогідна більшість пацієнтів госпіталізовано ургентно (53,0 %) частіше в зимово-осінній період (60,4 %), вік більшості з них - до 60 років (12,8 проти 10,4 % за планової). Серед пацієнтів превалювали чоловіки віком до 70 років, 10 % припадало на вперше виявлені випадки захворювання, у половини - на момент звернення до лікаря симптоми нижніх сечових шляхів (СНСШ) були 5 років, у кожного четвертого - 10 і більше років. За рідкісним винятком, хворі лікувалися консервативно, приймали alpha-адреноблокатори (2/3 до 5 років, 1/3 - від 5 до 10 і більше років). У 27,8 % пацієнтів в анамнезі були неодноразові випадки гострої затримки сечовипускання (ГЗС), удвічі частіше серед ургентно госпіталізованих. Практично у всіх пацієнтів перебіг захворювання ускладнювався супутньою патологією (1227 нозологічних одиниць захворювань різних органів і систем). Їхня кількість збільшується з віком: на одного хворого віком 44 - 59 років у середньому припадало 3,0; 60 - 69 - 4,4; 70 - 79 - 5,2; понад 80 років - 5,6. Переважають захворювання серцево-судинної системи, у кожного четвертого - хронічні запальні, метаболічний синдром (цукровий діабет, ожиріння). Заключення: підтверджено чітку залежність між об'ємом передміхурової залози (ОПЗ) та інтравезікальною простатичною протрузією (ІПП) - r = 0,33, яка була більш вираженою з максимальною швидкістю сечовипускання (r = 0,59) і об'ємом залишкової сечі. Виявлено, що зі збільшенням ІПП збільшується обсягом залишкової сечі, зменшується максимальна швидкість сечовипускання з одночасним погіршенням якості життя і збільшенням вираженості симптомів нижніх сечових шляхів у разі відсутності залежності від ОПЗ.
  Повний текст PDF - 292.95 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пасєчніков С.
  • Клименко Я.
  • Абдулфатах А.
  • Мельничук Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пасєчніков С. П. Особливості складу госпиталізованих хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози в аспекті амбулаторного етапу медичної допомоги / С. П. Пасєчніков, Я. М. Клименко, Ахмед Моаллім Абдулфатах, Я. М. Мельничук // Здоровье мужчины. - 2018. - № 2. - С. 59-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2018_2_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Клименко Ярослав Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського