Наукова періодика України Здоров'я чоловіка


Дехтяр Ю. М. 
Оптимізація лікування ідіопатичного гіперактивного сечового міхура без детрузорної гіперактивності / Ю. М. Дехтяр, Ф. І. Костєв, К. А. Залива // Здоровье мужчины. - 2018. - № 1. - С. 109-112. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2018_1_24
Мета дослідження - оцінювання ефективності монотерапії конкурентним антагоністом M-холінорецепторів толтеродином тартрат і його поєднаного призначення з циклічним структурним аналогом g-aмiнoмacлянoі кислоти габапентином у хворих з ідіопатичним гіперактивним сечовим міхуром (ІГАСМ) без детрузорної гіперактивності (ДГ). У дослідженні взяли участь 63 хворих на ІГАСМ з уродинамічно доведеною відсутністю ДГ (14 чоловіків та 49 жінок). Пацієнтів було розподілено на 2 групи: група A - 31 хворий та група B - 32 хворих. Згідно з дизайном дослідження хворим групи A було призначено терапію конкурентним антагоністом M-холінорецепторів, що локалізуються у сечовомц міхурі (СМ), - толтеродином тартрат. Хворим групи B застосовували комбіновану терапію толтеродином тартрат та лікарською формою з групи антиконвульсантів - габапентином. Такий вибір препаратів визначений намаганням здійснити подвійний вплив на нижні сечові шляхи: усунути як сенсорну, так і рефлекторну складову патогенезу ургентного сечовипускання. Аналіз результатів застосування антихолінергічної монотерапії у групі A надав змогу з'ясувати, що в цілому даний вид лікування не призводить до суттєвого покращання симптомів ургентного, частого сечовипускання у пацієнтів із ІГАСМ без ДГ. Натомість, серед хворих групи B до кінця 8-го тиж терапії було 12 (37,50 %) пацієнтів, які досягли 50 % або більшого скорочення частоти симптомів ІГАСМ. Заключення: встановлено, що монотерапія у хворих на ІГАСМ без ДГ має невелику ефективність і реалізується в основному за рахунок зменшення частоти сечовипускань за добу (на 37,55 %), частоти епізодів нетримання сечі (на 52,14 %) та за рахунок зменшення інтенсивності ургентності (на 14,8 %). Натомість комбінована терапія надає змогу забезпечити більш ефективне усунення основних об'єктивних і суб'єктивних симптомів захворювання, що проявляється у зменшенні частоти полакіурії на 64,17 %, ноктурії на 82,18 %, епізодів ургентності на 81,40 % і нетримання сечі на 80,66 %.
  Повний текст PDF - 829.948 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дехтяр Ю.
  • Костєв Ф.
  • Залива К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дехтяр Ю. М. Оптимізація лікування ідіопатичного гіперактивного сечового міхура без детрузорної гіперактивності / Ю. М. Дехтяр, Ф. І. Костєв, К. А. Залива // Здоровье мужчины. - 2018. - № 1. - С. 109-112. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2018_1_24.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дехтяр Юрій Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського