Наукова періодика України Здоров'я чоловіка


Анфілова М. Р. 
Особливості взаємодії лейкоцитів з ендотелієм судинної стінки при урогенітальному хламідіозі / М. Р. Анфілова // Здоровье мужчины. - 2015. - № 3. - С. 34-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2015_3_9
Згідно з результатами досліджень низки авторів особливістю хламідійної інфекції є здатність спричиняти патологію серцево-судинної системи. Електронно-мікроскопічним дослідженням за всіх варіантів зараження встановлено наявність тропізму хламідій до ендотелію капілярів. Причому, було виявлено, що не тільки C. pneumoniae, але і C. trachomatis можуть інфікувати людські ендотеліальні клітини. Індуковане хламідіями руйнування ендотелію призводить до вивільнення тканинних факторів прокоагулянтної активності, адгезії тромбоцитів, тромбозу, проліферації гладком'язової тканини, зумовлюючи розвиток захворювань серцево-судинної системи. Мета дослідження - визначення ризику розвитку патології серцево-судинної системи шляхом дослідження ранніх маркерів дисфункції судинного ендотелію у хворих на хламідійну інфекцію сечостатевого тракту. Під наглядом знаходились 69 хворих чоловіків із хламідійною інфекцією віком від 20-ти до 54-х років. Дисфункцію судинного ендотелію оцінювали за концентрацією розчинних молекул клітинної адгезії (sICAM-1 і sVCAM-1) в сироватці крові за методом імуноферментного аналізу з використанням стандартних тест-систем фірми Bender MedSystems GmbH (Австрія). Концентрація розчинних молекул клітинної адгезії sICAM-1 була підвищена в 6,5 разу, а sVCAM-1 - в 3,9 разу у порівнянні з показниками контрольної групи. Висновки: у результаті проведеного дослідження було виявлено, що у пацієнтів з хламідійною інфекцією нижніх і верхніх віддалів сечостатевого тракту спостерігається суттєве підвищення експресії молекул міжклітинної адгезії, яке відноситься до ранніх маркерів дисфункції ендотелію та є суттєвим чинником розвитку атеросклерозу. Після проведеної антибактеріальної терапії концентрація розчинних молекул клітинної адгезії у сироватці крові хворих на урогенітальний хламідіоз суттєво не змінилася, що диктує необхідність розроблення відповідної комплексної медикаментозної терапії.
  Повний текст PDF - 205.718 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Анфілова М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Анфілова М. Р. Особливості взаємодії лейкоцитів з ендотелієм судинної стінки при урогенітальному хламідіозі / М. Р. Анфілова // Здоровье мужчины. - 2015. - № 3. - С. 34-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2015_3_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Анфілова Марина Родіонівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського