Наукова періодика України Здоров'я чоловіка


Слабий О. І. 
Одночасна білатеральна черезшкірна нефролітотрипсія як метод лікування великих та складних каменів нирок при двобічному нефролітіазі / О. І. Слабий, А. Ц. Боржієвський, В. М. Артищук, М. М. Чапля, Й. А. Наконечний // Здоровье мужчины. - 2015. - № 2. - С. 158-161. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2015_2_39
За період з березня 2004 р. по грудень 2014 р. у відділенні урології Львівської обласної клінічної лікарні проведено 43 одночасних двобічних черезшкірних нефролітотрипсій (ЧШНЛ) у 43-х хворих з двобічним нефролітіазом. У даній клінічній групі було 7 (16,2 %) пацієнтів з аномалією розвитку нирок, а саме: в 1-го (2,3 %) - неповне подвоєння правої нирки, у 3-х (6,9 %) - поперекова дистонія обох нирок, у 2-х (4,6 %) - підковоподібна нирка, у 1-го (2,3 %) - повне подвоєння лівої нирки. Вік хворих становив від 19-ти до 83-х років. 36 (83,7 %) операцій виконано під епідуральною анестезією, решта 7 (16,2 %) - під ендотрахеальним наркозом. У 7-ми (16,2 %) хворих було проведено уретерореноскопію з причини каменів сечоводу, причому камені було переміщено в миску нирки, після чого виконано одночасну двосторонню ЧШНЛ. Ефективність одночасної двостронньої ЧШНЛ становить 80,6 %.Досліджено порівняльні результати хірургічного лікування хворих з двобічним нефролітіазом різними видами літотрипсії, доведено переваги одномоментної білатеральної черезшкірної нефролітотрипсії (далі – БЧН). Встановлено анатомічні передумови проведення мапоінвазивних методів лікування хворих з двобічним нефролітіазом: наявність коралоподібних, щільних та великих за розміром конкрементів (більше 20 мм) нирки, істотне зниження функції нирки, інфіковані рецидивні конкременти нирок. Обґрунтовано високу ефективність одномоментної БЧН в лікуванні двобічного нефролітіазу. Доведено, що одномоментна нефролітотрипсія є менш травматичною для пацієнта в порівнянні з двоетапною нефролітотрипсією. Окреслено показання та протипоказання до проведення черезшкірної нефролітотрипсії (далі – ЧН) (коагулопатії, які не піддаються медикаментозній або спеціальній інструментальній терапії, анатомічні зміни сечовидільної системи, загострення пієлонефриту, нефросклероз, наявність органічної причини каменеутворення, потенційно злоякісна пухлина нирки). Доведено високу інформативність показників радіоізотопної ренографії до лікування та після процедури БЧН, що дозволяють контролювати стан секреторної та екскреторної функції нирок. Розроблено та апробовано алгоритм відбору та підготовки пацієнтів з двобічним нефролітіазом для одночасної двобічної ЧН. Визначено показання до використання консервативних та хірургічних методів лікування на основі клінічних проявів, інструментальних та лабораторних методів дослідження. Прораховано та порівняно сумарні витрати на лікування пацієнта з двобічним нефролітіазом за умов проведення одномоментної та двоетапної ЧН.
  Повний текст PDF - 431.887 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Слабий О.
  • Боржієвський А.
  • Артищук В.
  • Чапля М.
  • Наконечний Й.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Слабий О. І. Одночасна білатеральна черезшкірна нефролітотрипсія як метод лікування великих та складних каменів нирок при двобічному нефролітіазі / О. І. Слабий, А. Ц. Боржієвський, В. М. Артищук, М. М. Чапля, Й. А. Наконечний // Здоровье мужчины. - 2015. - № 2. - С. 158-161. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdmu_2015_2_39.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Слабий Олександр Іванович (медичні науки)
  • Боржієвський Андрій Цезарович (медичні науки)
  • Артищук Василь Миколайович (медичні науки)
  • Чапля Микола Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського