Наукова періодика України Здоров'я дитини


Волосовець О. П. 
Білок профілін як клінічно значимий паналерген у розвитку синдрому пилкової та харчової алергії / О. П. Волосовець, С. П. Кривопустов, О. В. Мозирська, М. В. Кривопустова // Здоров'я дитини. - 2019. - Т. 14, № 7. - С. 434-443. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2019_14_7_9
Профілін відіграє важливу роль як сенсибілізатор і фактор, що являє труднощі як у діагностиці, так і в лікуванні пацієнтів із пилковою і рослинною харчовою алергією. У контрольованих дослідженнях профілін довів свою здатність викликати різні симптоми захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів. До кінця не вивчено клінічне значення профілінів у розвитку респіраторних захворювань в реальних умовах впливу, і якою мірою це сприяє появі симптомів. Великі епідеміологічні дослідження показали, що профілін є маркером тяжкості захворювання і полісенсибілізації при алергії на трави, а сенсибілізація до rPhl p 12 статистично пов'язана з більшою тривалістю захворювання й оральним алергічним синдромом до рослинної їжі. Роль профіліну в розвитку орального алергічного синдрому на рослинні продукти харчування була визнана у пацієнтів з алергією на пилок. Крім того, профілін може викликати системні реакції на рослинну їжу в окремих групах населення, які зазвичай стикаються із сезонами з високим рівнем пилку трави. Незважаючи на те, що профілін вважається другорядним алергеном, він є основним алергеном деяких рослинних продуктів, наприклад дині (Cuc m 2), апельсина і сої. Алергія на диню, кавун, цитрусові, помідори і банани, як повідомляється, є клінічним маркером гіперчутливості до профіліну. Його значення в осіб з алергією на латекс залишається низьким або він взагалі не має значення згідно з деякими публікаціями. Всупереч вищезгаданій актуальності не існує надійного терапевтичного підходу до лікування алергії на білок профілін. До того ж у пацієнтів із сенсибілізацією до профіліну алерген-специфічна імунотерапія не рекомендована через недостатню кількість мінорних компонентів у препаратах для даного виду терапії, а харчова імунотерапія недостатньо вивчена. Отже, профілактичні стратегії, а саме елімінаційні заходи і симптоматична терапія, можуть бути оптимальним варіантом лікування пацієнтів, чутливих до профіліну.
  Повний текст PDF - 2.602 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Волосовець О.
  • Кривопустов С.
  • Мозирська О.
  • Кривопустова М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Волосовець О. П. Білок профілін як клінічно значимий паналерген у розвитку синдрому пилкової та харчової алергії / О. П. Волосовець, С. П. Кривопустов, О. В. Мозирська, М. В. Кривопустова // Здоров'я дитини. - 2019. - Т. 14, № 7. - С. 434-443. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2019_14_7_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Волосовець Олександр Петрович (медичні науки)
  • Кривопустов Сергій Петрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського