Наукова періодика України Здоров'я дитини


Ільченко С. І. 
Клініко-функціональний портрет дітей раннього віку з синдромом регургітації / С. І. Ільченко, Т. В. Можейко, Н. М. Крамаренко, Н. В. Дупленко // Здоров'я дитини. - 2019. - Т. 14, № 6. - С. 343-349. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2019_14_6_3
Синдром регургітації (зригування) має високу поширеність серед дітей раннього віку та може бути проявом як вікових анатомо-функціональних особливостей, так і серйозних патологічних станів. Наявність синдрому потребує ще на амбулаторному етапі ретельного етіологічного уточнення для вибору тактики ведення дітей - тільки спостереження або проведення корекції. Мета дослідження - визначення особливих характеристик дітей раннього віку з синдромом регургітації на основі аналізу анамнестичних, клінічних і функціональних даних. У дослідженні брали участь 54 дитини віком від 1 місяця до 2 років з синдромом регургітації та іншими проявами функціональних гастроінтестинальних розладів (ФГІР). Пацієнти були розподілені на дві клінічні групи: I - з наявністю ізольованого синдрому регургітації, II - з поєднаними проявами синдрому та інших ФГІР. Усім пацієнтам проведені загальноклінічні дослідження, 32 з них - водневий дихальний тест (ВДТ) з навантаженням харчовою лактозою. У структурі ФГІР синдром регургітації фіксувався в усіх дітей раннього віку, у тому числі в I групі - у 18,5 %, в поєднанні з іншими ФГІР - у 81,5 %, з яких у 24,1 % випадків - тільки в анамнезі. Особливостями перебігу ізольованих проявів синдрому є: вища інтенсивність зригувань, відсутність порушень у загальному стані дитини та фізичному розвитку, високий відсоток дітей, народжених шляхом кесарева розтину та матері яких страждали від токсикозу. Для поєднаних проявів синдрому характерно: часте порушення поведінки дітей (занепокоєння, порушення сну) і техніки годування, скорочення термінів введення першого підгодовування та вільного режиму вигодовування. Позитивний результат ВДТ одержано у 18,8 % дітей, сумнівний - у 31,2 %. Висновки: результати досліджень дозволили уточнити деякі клініко-функціональні риси синдрому регургітації у дітей раннього віку, що може бути корисним для спостереження і вибору клінічної тактики на практиці.
  Повний текст PDF - 2.594 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ільченко С.
  • Можейко Т.
  • Крамаренко Н.
  • Дупленко Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ільченко С. І. Клініко-функціональний портрет дітей раннього віку з синдромом регургітації / С. І. Ільченко, Т. В. Можейко, Н. М. Крамаренко, Н. В. Дупленко // Здоров'я дитини. - 2019. - Т. 14, № 6. - С. 343-349. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2019_14_6_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ільченко Світлана Іванівна (медичні науки)
  • Крамаренко Наталія Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського