Наукова періодика України Здоров'я дитини


Няньковський С. Л. 
Гостре отруєння амлодипіном у підлітковому віці. Клінічний випадок / С. Л. Няньковський, Р. Н. Фуртак, М. С. Яцула, І. Ю. Бережна, О. М. Микитчин, О. І. Романів // Здоров'я дитини. - 2019. - Т. 14, № 6. - С. 393-396. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2019_14_6_10
Гострі отруєння в дитячому віці займають провідне місце серед усіх нещасних випадків. Для підлітків більш типовим є навмисні отруєння. Найчастіше це медикаментозні отруєння, обумовлені широким вибором ліків і їх легкою доступністю. Описано випадок гострого отруєння амлодипіном у дитини, яка прийняла 90 мг амлодипіну одномоментно з метою суїциду. На момент надходження пацієнтки в лікарню стан її був вкрай тяжкий за рахунок симптомів загальної інтоксикації та розладів гемодинаміки, зокрема значно зниженого артеріального тиску. У наступні дні у пацієнтки, найімовірніше, розвинувся некардіогенний набряк легень зі значною кількістю випоту в плевральну порожнину, що потребувало проведення 4 плевральних пункцій та додаткової медикаментозної терапії. Поступово стан дитини покращився, і пацієнтка була виписана додому в задовільному стані на 20-й день від початку лікування після консультації дитячим психіатром. Амлодипін, як і інші дигідропіридини, є сильним судинорозширюючим засобом. Капілярна вазодилатація, що призводить до надмірної легеневої капілярної транссудації, лежить в основі механізму некардіогенного набряку легень, що, найімовірніше, спостерігався у нашої пацієнтки. Враховуючи популярність амлодипіну як ефективного антигіпертензивного препарату, можна припустити, що в майбутньому такі отруєння можуть зустрічатися в клінічній практиці лікарів. Саме тому медики повинні бути поінформовані про клінічні симптоми отруєння амлодипіном, тяжкі ускладнення, що можуть розвиватися у випадку передозування, та про ефективні засоби лікування таких отруєнь.
  Повний текст PDF - 2.331 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Няньковський С.
  • Фуртак Р.
  • Яцула М.
  • Бережна І.
  • Микитчин О.
  • Романів О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Няньковський С. Л. Гостре отруєння амлодипіном у підлітковому віці. Клінічний випадок / С. Л. Няньковський, Р. Н. Фуртак, М. С. Яцула, І. Ю. Бережна, О. М. Микитчин, О. І. Романів // Здоров'я дитини. - 2019. - Т. 14, № 6. - С. 393-396. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2019_14_6_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Няньковський Сергій Леонідович (медичні науки)
  • Яцула Марта Степанівна (медичні науки)
  • Бережна Ірина Юріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського