Наукова періодика України Здоров'я дитини


Клименко В. А. 
Прогнозування тяжкого перебігу бронхіальної астми у дітей / В. А. Клименко, О. С. Кожина // Здоров'я дитини. - 2019. - Т. 14, № 5. - С. 307-311. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2019_14_5_5
Бронхіальна астма (БА) - хронічне гетерогенне захворювання респіраторної системи у дітей, на яке страждає 339 млн людей у світі. Тяжкий перебіг БА характеризується складністю контролю захворювання та залишається причиною інвалідності і смертності дітей. Метою дослідження стало удосконалення надання медичної допомоги хворим на БА шляхом індивідуалізації терапії з урахуванням прогнозу розвитку тяжкого перебігу захворювання. Мета роботи - створення математичної моделі для прогнозування розвитку тяжкого перебігу БА у дітей. До дослідження увійшли 70 пацієнтів віком від 6 до 17 років з діагнозом БА і 20 практично здорових дітей. Проаналізовано 142 клініко-параклінічних показники (паспортні дані, скарги, історія хвороби та життя, результати лабораторних і інструментальних досліджень: клінічні аналізи крові та сечі, копрограма, спірографія, імунологічні показники та загальний імуноглобулін E (IgE), дані алергологічного тестування тощо). Обрано як кількісні, так і якісні ознаки. Кожну якісну ознаку закодовано як "1", якщо в дитини наявна ця ознака, або "0", якщо вона відсутня. За допомогою методу логістичної регресії з покроковим включенням предикторів для аналізу функцій і вибору значущих критеріїв розроблено математичну модель для прогнозування тяжкого перебігу БА. Виявлено 10 найбільш значущих чинників, що впливають на прогноз: наявність атопічного дерматиту, алергічного риніту, еозинофілія крові, абсолютне число CD8 і відносна кількість CD25 у сироватці крові, загальний IgE, наявність сенсибілізації до алергенів шерсті кішки, кролика, вівці, домашнього пилу. Ефективність моделі перевірено на 40 підлітках з БА, серед яких 20 - з тяжкимперебігом хвороби та 20 - з її інтермітуючою формою. Визначено специфічність моделі - 0,85; чутливість - 0,90; вірогідність при позитивному тесті (positive predictive value) - 0,86 та прогностичну вартість негативного результату (negative predictive value) - 0,11. Висновки: розроблено математичну модель для прогнозування розвитку тяжкого перебігу БА, у якій враховуються анамнез дитини, показники клінічного, імунологічного аналізу крові та дані сенсибілізації.
  Повний текст PDF - 241.327 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Клименко В.
  • Кожина О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Клименко В. А. Прогнозування тяжкого перебігу бронхіальної астми у дітей / В. А. Клименко, О. С. Кожина // Здоров'я дитини. - 2019. - Т. 14, № 5. - С. 307-311. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2019_14_5_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Клименко Вікторія Анатоліївна (медичні науки)
  • Кожина Ольга Сергіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського