Наукова періодика України


Олійник Р. П. 
Ефективність озонотерапії як немедикаментозного методу лікування початкового карієсу постійних зубів у дітей / Р. П. Олійник, М. М. Рожко, В. С. Хабчук // Здоров'я дитини. - 2019. - Т. 14, № 4. - С. 236-241. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2019_14_4_9
Мета дослідження - визначення ефективності ізольованого застосування озону з метою лікування початкового карієсу (ПК) постійних зубів у дітей різних вікових груп. Досліджено 60 пацієнтів віком від 6 до 15 років, лікування вогнищ ПК яким проводили за допомогою апарата Ozone DTA/Ozonymed. Для оцінки структурної резистентності емалі до дії кислотного чинника застосовувався CRT-тест. Резистентність емалі до ураження карієсом визначали за допомогою модифікованого ТЕР-тесту. Статистичне опрацювання одержаних результатів дослідження проводилося у програмному забезпеченні Microsoft Excel 2017 із використанням середньоарифметичних показників, середньоарифметичних відхилень, коефіцієнтів кореляції Пірсона, Спірмена та точково-бісеріальної кореляції. Результати аналізу початкового топографічого розподілу каріозних уражень серед обстежених свідчили про статистично вищу (<$Eroman p~symbol Г~0,05>) частоту ураження фісур жувальних зубів (36,67 %) у порівнянні з ділянками патології іншої локалізації. Вогнища ПК в 58,33 % обстежених було виявлено в ділянці зубів верхньої щелепи, у 46,67 % - нижньої щелепи. Протягом першого місяця лікування спостерігалося зменшення кількості хворих із максимальним і високим ризиком прогресування карієсу на 3,33 та 5,0 % відповідно. А через 3 міс було задокументовано зменшення на 49,98 % кількості хворих із високим ризиком прогресування карієсу. Одержані дані свідчать про позитивний ефект озону з точки зору підвищення показників резистентності емалі, однак у жодного пацієнта не вдалось досягти повної редукції каріозної плями, хоча у значного відсотка обстежених дітей відмічалось зменшення її розмірів до таких, що статистично відрізнялися від первинних (p << 0,05). Висновки: обгрунтовано доцільність реалізації немедикаментозних методів лікування та профілактики ПК уже на ранніх стадіях вторинної мінералізації за умов ідентифікації перших клінічних проявів каріозної патології, однак ізольоване застосування озону під час лікування ПК в дітей є недостатньо ефективним.
  Повний текст PDF - 259.089 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Олійник Р.
  • Рожко М.
  • Хабчук В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Олійник Р. П. Ефективність озонотерапії як немедикаментозного методу лікування початкового карієсу постійних зубів у дітей / Р. П. Олійник, М. М. Рожко, В. С. Хабчук // Здоров'я дитини. - 2019. - Т. 14, № 4. - С. 236-241. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2019_14_4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Рожко Марина Миколаївна (педагогічні науки)
  • Рожко Микола Михайлович (медичні науки)
  • Хабчук Вадим Сергійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського