Сорокман Т. В. 
Ефективність застосування методу алергенспецифічної імунотерапії в дітей з атопічним дерматитом у поєднанні з патологією верхніх відділів шлунково-кишкового тракту / Т. В. Сорокман, В. Г. Остапчук // Здоров'я дитини. - 2018. - Т. 13, № 5. - С. 450-455. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2018_13_5_7
У структурі дерматологічної захворюваності питома вага атопічного дерматиту (АД) становить до 20,0 %. Тяжкість АД корелює з ураженням шлунково-кишкового тракту, що пояснює необхідність комплексної терапії даної патології. На думку практично всіх фахівців з імунології та алергології, єдиним методом, здатним впливати на всі ланки патологічного процесу, є алергенспецифічна імунотерапія (АСІТ). Мета роботи - визначити ефективність застосування методу АСІТ в дітей із атопічним дерматитом у поєднанні з патологією верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Подані матеріали клінічного спостереження, клініко-лабораторного й інструментального обстеження 168 дітей віком від 7 до 18 років із АД у поєднанні з хронічним гастродуоденітом (ХГД). Порівняльну оцінку різних варіантів лікування проводили в 50 дітей: основна група - 25 дітей із АД і ХГД, яким поряд із традиційною терапією на етапі амбулаторного лікування проводили АСІТ за стандартною схемою протягом року, групу порівняння становили 25 дітей із поєднаною патологією, які отримували базову терапію. Клінічна симптоматика в дітей із ХГД у поєднанні з АД характеризувалася наявністю провідних синдромів: больового (98,8 +- 8,9 % хворих), диспептичного (91,6 +- 11,2 % хворих), інтоксикаційного (79,1 +- 7,2 % хворих) і шкірного (100 %). У групі дітей, які отримували АСІТ, середні рівні індексу SСORAD через три місяці після лікування знижувались на 61,8 %, через один рік після проведеного лікування - на 42,6 %. Відповідні показники в групі порівняння знижувались на 41,3 та 24,9 % (<$E р~<<~0,05>) відповідно. Застосування комплексного лікування дітей із АД і ХГД дозволило скоротити на 27,8 % термін купірування больового, на 14,0 % - диспептичного й на 25,0 % - астеновегетативного синдромів. Визначено, що відносний ризик розвитку рецидивів захворювання знизиться в 0,48 раза (<$E chi sup 2> = 3,96, <$E р~<<~0,05>) при включенні даної терапії в схему лікування. Висновки: проведене клінічне дослідження продемонструвало позитивний вплив комплексного лікування із включенням АСІТ на показники клінічного перебігу АД у поєднанні з ХГД. Запропонована комплексна терапія була більш ефективною порівняно з традиційним лікуванням навіть у віддалені терміни спостереження.
  Повний текст PDF - 245.26 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сорокман Т.
  • Остапчук В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сорокман Т. В. Ефективність застосування методу алергенспецифічної імунотерапії в дітей з атопічним дерматитом у поєднанні з патологією верхніх відділів шлунково-кишкового тракту / Т. В. Сорокман, В. Г. Остапчук // Здоров'я дитини. - 2018. - Т. 13, № 5. - С. 450-455. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2018_13_5_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Остапчук Валентина Григорівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського