Наукова періодика України Здоров'я дитини


Трубка І. О. 
Застосування лікувально-профілактичного комплексу при карієсі та гінгівіті у дітей шкільного віку / І. О. Трубка // Здоров'я дитини. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 365-371. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2018_13_4_6
Єдність найбільш значущих патогенетичних механізмів розвитку карієсу та захворювань тканин пародонту обгрунтовує сучасну концепцію профілактики цих захворювань, що включає розробку лікувально-профілактичних програм з урахуванням клінічних особливостей поєднаного перебігу карієсу та захворювань пародонту в дітей та основних патогенетичних механізмів розвитку цих захворювань. Мета роботи - оцінити вплив розробленого лікувально-профілактичного комплексу в дітей шкільного віку при поєднаному перебігу карієсу та хронічного катарального гінгівіту з урахуванням основних патогенетичних механізмів розвитку цих захворювань. Клінічні дослідження проводили за участю 138 дітей віком від 7 до 10 років, у яких визначали індекс кп + КПУ, приріст інтенсивності карієсу зубів, редукцію та карієспрофілактичний ефект, ТЕР-тест, індекс Greenn - Wermillion, спрощений індекс зубного нальоту О'Leary, індекс ефективності гігієни порожнини рота (РНР), індекс РМА, Basic Periodontal Examination-Simplified (BPES) перед проведенням лікувально-профілактичного комплексу (ЛПК) та через 18 місяців після його триразового застосування. Результати клінічного дослідження показали, що при позитивній динаміці клінічних показників у дітей всіх досліджуваних груп, у підгрупах, де ми застосовували розроблений і запропонований ЛПК, ми визначили добрий стан гігієни порожнини рота (0,37 +- 0,03; 0,46 +- 0,04) та добру ефективність проведення гігієнічних заходів (0,58 +- 0,05; 0,60 +- 0,03); низький рівень приросту інтенсивності карієсу (0,11 - 0,18) із редукцією 67,27 - 80,70 % при карієспрофілактичній ефективності 66,53 - 76,79 % на відміну від контрольних груп дітей, в яких рівень приросту інтенсивності карієсу становив 0,35 - 0,57, гігієнічний стан порожнини рота залишився на задовільному рівні. Серед дітей із хронічним катаральним гінгівітом повне усунення основних клінічних ознак запалення з подальшою довготривалою ремісією при застосуванні ЛПК ми спостерігали в більшому відсотку випадків на відміну від дітей, при лікуванні яких використовували стандартні підходи. Висновки: отримані результати клінічних досліджень, а саме запобігання подальшому розвитку карієсу та усунення основних клінічних проявів запалення ясен із тривалою ремісією, свідчать про позитивний вплив та ефективність розробленого ЛПК.
  Повний текст PDF - 2.411 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Трубка І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Трубка І. О. Застосування лікувально-профілактичного комплексу при карієсі та гінгівіті у дітей шкільного віку / І. О. Трубка // Здоров'я дитини. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 365-371. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2018_13_4_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Трубка Ірина Олександрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського