Наукова періодика України Здоров'я дитини


Андрух В. С. 
Про раптову екзантему (Exanthema subitum) у дітей / В. С. Андрух // Здоров'я дитини. - 2018. - Т. 13, № 1. - С. 97-101. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2018_13_1_14
Висвітлено етіопатогенез, клінічну картину, діагностику, менеджмент та прогноз раптової екзантеми. Дане захворювання зустрічається у майже всіх дітей раннього віку, але недостатньо відоме медичній спільноті. Раптова екзантема в дітей, переважно віком від 6 міс до 2 років, викликається вірусами герпесу (HSV-6, HSV-7) що передаються повітряно-крапельним та контактним шляхом, і характеризується гіпертермічним синдромом - екзантемою. Гіпертермічний синдром (<$Esymbol У~39~symbol Р roman C>) триває приблизно 3 дні. З 4-го дня хвороби температура тіла нормалізується, але з'являються плямисті висипання, переважно на тулубі. Вони тривають теж 3 дні, інколи залишаючи після себе еритему. Захворювання слід диференціювати з низкою станів, починаючи з банального прорізування зубів в дитини й закінчуючи стартом гострої менінгококової інфекції. Подібно до раптової екзантеми можуть перебігати лихоманки невідомої етіології, краснуха, кір, скарлатина, інфекційна еритема, енантеми ентеровірусного походження, токсико-алергічні висипи, пневмонія, пієлонефрит, отит. Існує ціла низка лабораторних методів верифікації діагнозу, але серед них найчастіше застосовується імуноферментний аналіз та полімеразна ланцюгова реакція з використанням зворотної транскриптази. Для лікування в гарячковий період слід використовувати нестероїдні протизапальні середники. Показано також симптоматичне лікування. Клінічні дані щодо використання противірусних препаратів ганцикловір, фоскарнет, цидофовір нечисленні, їх ефективність суперечлива. Основні критерії діагнозу раптової екзантеми такі: вік дитини 6 міс. - 2 роки; раптовий початок з лихоманкою і <$Esymbol У~39~symbol Р roman C>, що утримується протягом 3 - 4 днів за відносно задовільного загального стану; поява екзантеми з 4-го дня захворювання, переважно на тулубі, на фоні нормалізації температури тіла; у більшості випадків захворювання має добрий перебіг і не вимагає спеціального лікування. Разом з тим воно може бути маскою інших, значно серйозніших захворювань та ускладнень, у зв'язку з чим потрібне ретельне медичне спостереження за хворою дитиною.
  Повний текст PDF - 2.309 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Андрух В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Андрух В. С. Про раптову екзантему (Exanthema subitum) у дітей / В. С. Андрух // Здоров'я дитини. - 2018. - Т. 13, № 1. - С. 97-101. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2018_13_1_14.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського