Наукова періодика України Здоров'я дитини


Павленко Н. В. 
Використання опитувальника GERDQ як метод скринінг-діагностики в дітей із захворюваннями органів гастродуоденальної зони / Н. В. Павленко, К. В. Волошин, О. Л. Слободянюк, Л. Г. Волошина, О. Б. Ганзій // Здоров'я дитини. - 2018. - Т. 13, № 1(дод.). - С. 69-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2018_13_1%28dod.%29__14
Проблема скринінг-діагностики захворювань стравоходу на дошпитальному та первинному етапах у дітей з патологією органів гастродуоденальної зони значно поширена. Як неінвазивний та економічно доступний метод діагностики пропонується використовувати в дітей 12 - 18 років модифікований опитувальник GerdQ. Мета дослідження - порівняльний аналіз стану слизової стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки та показників рН стравоходу із результатами використання опитувальника GerdQ у дітей із захворюваннями гастродуоденальної зони. Обстежено 67 дітей віком 12 - 18 років. Усім пацієнтам виконано ендоскопічне дослідження стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки із проведенням ендоскопічної рН-метрії. Обстежені діти заповнювали опитувальник GerdQ. Отримані результати свідчать про вірогідно більшу частоту визначення катарального й ерозивного езофагіту в дітей із деструктивними та катаральними змінами слизової шлунка та дванадцятипалої кишки. Ступінь гастроезофагеального рефлюксу та зниження показників рН у стравоході та шлунку прогресували за наявності значних змін слизової оболонки шлунка. За результатами заповнення опитувальника GerdQ діагноз "гастроезофагеальна рефлюксна хвороба" було встановлено пацієнтам із сумою балів >> 8. Результати ендоскопічного дослідження в цій групі показали наявність катаральних і деструктивних змін слизової стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки з високими показниками кислотоутворюючої функції. У пацієнтів з сумою балів << 8 ендоскопічно визначались лише ознаки моторних порушень і помірне посилення кислотоутворення. Результати зіставлення даних опитувальника GerdQ із даними ендоскопічного дослідження дозволяють стверджувати про вірогідний ступень (95 %; p << 0,05) збігу позитивних результатів GerdQ із наявністю ендоскопічних змін слизової стравоходу та зниженням показників рН << 4 у стравоході та << 1,2 у шлунку. Висновки: показано, що чутливість опитувальника є достатньо високою та дозволяє його використання на дошпитальному та первинному етапах діагностики у дітей середнього та старшого шкільного віку.
  Повний текст PDF - 1.932 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Павленко Н.
  • Волошин К.
  • Слободянюк О.
  • Волошина Л.
  • Ганзій О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Павленко Н. В. Використання опитувальника GERDQ як метод скринінг-діагностики в дітей із захворюваннями органів гастродуоденальної зони / Н. В. Павленко, К. В. Волошин, О. Л. Слободянюк, Л. Г. Волошина, О. Б. Ганзій // Здоров'я дитини. - 2018. - Т. 13, № 1(дод.). - С. 69-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2018_13_1(dod.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Волошин Костянтин Вікторович (медичні науки)
  • Ганзій Олена Богданівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського