Наукова періодика України Здоров'я дитини


Parkhomenko L. K. 
Therapeutic correction of liver and biliary tract pathology among adolescents with obesity / L. K. Parkhomenko, L. A. Strashok, A. V. Yeshchenko, E. M. Zavelya, M. Yu. Isakova, M. A. Khomenko // Здоров'я дитини. - 2017. - Т. 12, № 3. - С. 319-323. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2017_12_3_4
Мета роботи - оцінити ефективність застосування гепатопротекторів у комплексному лікуванні підлітків з неалкогольною жировою хворобою печінки та дисфункціональними біліарними розладами на тлі ожиріння. Обстежено 80 підлітків 10 - 18 років з ожирінням та наявністю інсулінорезистентності. Усім проведено ультразвукове дослідження гепатобіліарної системи та біохімічне дослідження. У терапії ожиріння було застосовано метформін. За результатами обстеження хворих поділено на дві групи: 1-ша група - хворі з клінічними та ультразвуковими ознаками дисфункціональних розладів біліарного тракту (ДРБТ), яким призначались препарати екстракту артишоку; 2-га група - хворі з клінічними та ультразвуковими ознаками ДРБТ і біліарного сладжу, яким призначались препарати урсодеоксихолевої кислоти (УДХК). Контрольне обстеження проводилось після лікування та через 6 місяців. Підлітки з ожирінням скаржилися на підвищення апетиту, біль у животі та диспептичні розлади; у них визначалась болючість у правому підребер'ї, виявлено ознаки атерогенної дисліпідемії, а в третини хворих мали місце ознаки стеатогепатозу за даними ультразвукового дослідження. Призначення препаратів екстракту артишоку сприяло більш вираженому покращанню скорочувальної функції жовчного міхура та зменшенню ознак стеатогепатозу, ніж у групі порівняння. Лікування із застосуванням УДХК призвело до більш вираженого зменшення гіпотонії жовчного міхура та проявів стеатозу, гомогенізації жовчі, ніж у групі порівняння. Висновки: у підлітків з ожирінням та гіпотонією жовчного міхура обгрунтованим є призначення екстракту артишоку протягом 1,5 - 2 місяців. За ознак ДРБТ та біліарного сладжу доцільним є призначення препаратів УДХК протягом 2 - 3 місяців. Позитивний ефект від терапії через 6 місяців спостерігається лише у хворих, які були мотивовані щодо зміни способу життя.
  Повний текст PDF - 1.917 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Parkhomenko L.
  • Strashok L.
  • Yeshchenko A.
  • Zavelya E.
  • Isakova M.
  • Khomenko M.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Parkhomenko L. K. Therapeutic correction of liver and biliary tract pathology among adolescents with obesity / L. K. Parkhomenko, L. A. Strashok, A. V. Yeshchenko, E. M. Zavelya, M. Yu. Isakova, M. A. Khomenko // Здоров'я дитини. - 2017. - Т. 12, № 3. - С. 319-323. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2017_12_3_4.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського