Наукова періодика України Здоров'я дитини


Гнатейко О. З. 
Частота ураження різних систем та органів у дітей із гастроезофагеальною рефлюксною хворобою / О. З. Гнатейко, М. І. Опока, О. Л. Личковська, Т. Ю. Цьолко // Здоровье ребенка. - 2016. - № 6. - С. 98-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2016_6_18
Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) - це хронічне рецидивуюче захворювання, зумовлене порушенням моторно-евакуаторної функції гастроезофагеальної зони, що характеризується спонтанним і/або регулярним закиданням у стравохід шлункового чи дуоденального вмісту, що призводить до ушкодження дистального відділу стравоходу. ГЕРХ є одним із найбільш поширених захворювань, що вражають стравохід. З огляду на значне число чинників, що зумовлюють ГЕРХ його етіологія ще не є чітко визначеною, і внесок кожного фактора потребує подальшого аналізу. Мета роботи - проаналізувати особливості та частоту поєднання ГЕРХ із патологією інших органів і систем. Проведено клінічний аналіз 73 випадків ГЕРХ у дітей шкільного віку. Проаналізовано частоту поєднання ГЕРХ із патологією інших систем та органів шляхом збору детального анамнезу та аналізу медичної документації пацієнтів. У 66 % дітей із ГЕРХ виявлено поєднання досліджуваної патології з іншими ураженнями шлунково-кишкового тракту, у 50,7 % - з ураженням кістково-м'язової системи, у 12,3 % - наявність захворювань сечовидільної системи. У майже третини дітей із ГЕРХ спостерігали вроджені вади зі сторони різних систем та органів, серед яких виявляли доліхосигму, пролапс мітрального клапана, нефроптоз/ротацію нирок/пієлоектазії/міхурово-мисковий рефлюкс, деформації жовчного міхура. Наведено опис клінічного випадку поєднання уражень зі сторони серцево-судинної, травної, сечовидільної систем, який дозволяє припустити наявність спільного етіологічного чинника діагностованих патологій. Проаналізовано дані щодо поєднання ГЕРХ із патологією інших систем й органів і його спектром, а також результати роботи інших дослідницьких груп вказують на ймовірну спільну складову в їх етіології. Спільним чинником в описаних випадках поєднання патологій може бути порушення синтезу сполучної тканини/недиференційована дисплазія сполучної тканини.
  Повний текст PDF - 236.377 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гнатейко О.
  • Опока М.
  • Личковська О.
  • Цьолко Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гнатейко О. З. Частота ураження різних систем та органів у дітей із гастроезофагеальною рефлюксною хворобою / О. З. Гнатейко, М. І. Опока, О. Л. Личковська, Т. Ю. Цьолко // Здоровье ребенка. - 2016. - № 6. - С. 98-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2016_6_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гнатейко Олег Зіновійович (1943–) (медичні науки)
  • Личковська Олександра Любомирівна (медичні науки)
  • Личковська Олена Львівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського