Наукова періодика України Здоров'я дитини


Спахі О. В. 
Діагностика та лікування інвагінації кишечника в дітей / О. В. Спахі, О. В. Лятуринська, О. П. Пахольчук // Здоровье ребенка. - 2016. - № 5. - С. 154-161. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2016_5_24
Інвагінація кишок є найбільш частою формою набутої непрохідності шлунково-кишкового тракту в дітей. Мета роботи - вивчення особливостей клінічного перебігу та тактики лікування інвагінації кишечника в дітей і проведення аналізу можливостей діагностичних, клінічних та спеціальних методів обстеження. Проведено аналіз результатів лікування 272 дітей у клініці дитячої хірургії з 2004 по 2015 рік. Розроблені об'єктивні критерії оцінки стадій інвагінації, що корелюють зі ступенем ендотоксикозу, змінами функції дихання та кровообігу, порушеннями перистальтики кишечника, а також даними ультразвукового дослідження органів черевної порожнини. У хворих з I стадією інвагінації (233 дитини) ознаки ендотоксикозу не виявлені або вони були невиражені. У 10 дітей здійснене оперативне лікування, у 4 випадках - лапароскопічно. 32 пацієнти мали II стадію інвагінації, у 8 випадках інвагінація розпрямлена консервативно з першої спроби. Другої спроби в дітей з II стадією інвагінації не робимо. Оперативне розпрямлення здійснене 24 хворим. III стадія інвагінації кишечника в дітей (7 хворих) мала прояви ендотоксикозу 3-го ступеня. Усім хворим з III стадією інвагінації виконана серединна лапаротомія. У 5 випадках виявлено некроз інвагінату, цим дітям виконана резекція кишки з подальшим накладанням кінцевої ілеостоми та інтубацією тонкої кишки. У решти (2) хворих інвагінат вдалося розпрямити, і кишка була визнана життєздатною. Накладання первинного анастомозу після резекції кишки в умовах перитоніту вважаємо недопустимим. Висновки: комплексне обстеження дітей з використанням лабораторних і інструментальних методів стало підставою для виділення 3 стадій інвагінації кишечника, що корелювали зі ступенем ендотоксикозу та порушеннями функції кишечника: I стадія - компенсована; II стадія - субкомпенсована; III стадія - декомпенсована. Об'єктивна оцінка стадій інвагінації дозволяє диференціювати обсяг заходів на етапах лікування залежно від стадії захворювання, що значно спрощує вирішення тактичних завдань, які стоять перед хірургом та анестезіологом, до, під час і після дезінвагінації.
  Повний текст PDF - 836.929 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Спахі О.
  • Лятуринська О.
  • Пахольчук О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Спахі О. В. Діагностика та лікування інвагінації кишечника в дітей / О. В. Спахі, О. В. Лятуринська, О. П. Пахольчук // Здоровье ребенка. - 2016. - № 5. - С. 154-161. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2016_5_24.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Спахі Олег Володимирович (медичні науки)
  • Лятуринська Ольга Василівна (медичні науки)
  • Пахольчук Ольга Петрівна (медичні науки)
  • Пахольчук Олексій Петрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського