Наукова періодика України Здоров'я дитини


Карпушенко Ю. В. 
Діагностичний алгоритм патології підшлункової залози у дітей з алергічними захворюваннями / Ю. В. Карпушенко // Здоровье ребенка. - 2016. - № 5.1. - С. 115-119. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2016_5.1_23
Збільшення випадків алергічних захворювань у всьому світі, безпосередній їх зв'язок з ураженням органів травлення з формуванням функціональних порушень і запальних процесів, більш рання їх маніфестація обумовлюють актуальність вивчення та необхідність якомога ранньої діагностики цих захворювань у дітей. Мета роботи - підвищення якості діагностики патології підшлункової залози у дітей з алергічними захворюваннями. Обстежено 169 дітей віком від 3 до 17 років, основну групу становлять 105 дітей з алергічними захворюваннями, контрольну - 64 дитини. Верифікація алергії: шкірні тести, специфічні імуноглобуліни та загальний імуноглобулін E. Обстеження підшлункової залози: визначення рівня <$E alpha>-амілази, трипсину, ліпази крові, розширена копроцитограма, постпрандіальна гіперемія при ультразвуковому її дослідженні. Алгоритм діагностики створений за допомогою неоднорідної послідовної процедури Вальда - Генкіна. Визначено діагностичний коефіцієнт, згідно з яким на користь патології підшлункової залози свідчать: постпрандіальна гіперемія 5 - 15 %, неоднорідна ультразвукова структура підшлункової залози з підвищеною чи зниженою ехогенністю; запор чи нестійке випорожнення з ознаками амілореї та йодофільної флори; у ранньому анамнезі ексудативно-катаральна аномалія конституції; скарги на біль помірної інтенсивності після прийому їжі або не пов'язаний із ним, з локалізацією навколо пупка або в правому підребер'ї; диспептичний синдром; помірна пальпаторна больова чутливість в епігастрії, проекції підшлункової залози та за ходом товстого кишечника; наявність шкірних і відсутність респіраторних проявів алергії; дошкільний вік; підвищений рівень трипсину та амілази крові; обтяжена спадковість за захворюваннями органів травлення; астеновегетативний синдром; патологія вагітності та пологів, нераціональне харчування, супутня соматична патологія; жіноча стать, нормальний рівень загального імуноглобуліну E. Висновки: алгоритм дозволяє діагностувати патологію підшлункової залози із 95-відсотковою вірогідністю, диференційовано підходити до терапії та запобігти хронізації.
  Повний текст PDF - 250.88 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Карпушенко Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Карпушенко Ю. В. Діагностичний алгоритм патології підшлункової залози у дітей з алергічними захворюваннями / Ю. В. Карпушенко // Здоровье ребенка. - 2016. - № 5.1. - С. 115-119. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2016_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Карпушенко Юлія Валентинівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського