Наукова періодика України Здоров'я дитини


Сорокман Т. В. 
Особливості перебігу гострих респіраторно-вірусних інфекцій у дітей раннього віку з тимомегалією / Т. В. Сорокман, С. В. Сокольник, М. І. Поліщук, О.-М. В. Попелюк // Здоровье ребенка. - 2016. - № 1. - С. 34-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2016_1_8
Особливості перебігу гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ) у дітей із збільшеною загрудинною залозою пов'язані з наявністю у хворих більш чи менш значного імунодефіцитного стану та дисгормонозу з проявами наднирникової недостатності. Мета роботи - вивчити особливості перебігу ГРВІ та дослідити функцію наднирникових залоз у дітей раннього віку з тимомегалією. У клінічні дослідження було залучено 41 дитину з тимомегалією, хвору на ускладнені форми ГРВІ, віком від 1 місяця до 3 років. Етіологічна розшифровка ГРВІ проводилася методом парних сироваток. Вміст кортизолу в плазмі крові визначався імуноферментним методом. Групу порівняння становили 36 дітей із тимомегалією без проявів ГРВІ впродовж не менше 3 місяців. Аналіз анамнестичних даних хворих із тимомегалією показав, що більшість із них зазнали впливу несприятливих умов на різних етапах антенатального, інтранатального та постнатального розвитку. Аналіз даних про розміри загрудинної залози вказав на те, що 3 - 4-й ступінь тимомегалії частіше спостерігався в дітей з ознаками стенозуючого ларинготрахеїту (75,0 %). У 23,5 % хворих на обструктивний бронхіт тимомегалія була 1-го ступеня, у решти - 3-го та 4-го. При необструктивному варіанті ураження бронхів відмічена протилежна тенденція: найменший ступінь збільшення загрудинної залози діагностовано в 62,5 %, а 3-й та 4-й - у 37,5 % хворих (p << 0,05). Найменша забезпеченість кортизолом спостерігалася в гострому періоді стенозуючого ларинготрахеїту (<$E409,4~symbol С~10,2> нмоль/мл проти <$E537,7~symbol С~11,5> нмоль/мл у групі порівняння; p << 0,05). У гострому періоді ГРВІ, що ускладнилася бронхітом, рівень кортизолу не підвищувався і становив (<$E432,3~symbol С~32,3> нмоль/мл). У групі хворих на пневмонію зареєстровано вірогідне, можливо, компенсаторне підвищення рівня кортизолу (<$E787,3~symbol С~2,0 нмоль/мл, p << 0,05>). При обструктивному бронхіті в гострому періоді відзначена тільки тенденція до збільшення концентрації кортизолу в крові ($E562,9~symbol С~18,9> нмоль/мл). Неоднорідним було й відновлення функції кори надниркових залоз під час одужання дітей раннього віку з тимомегалією. Найбільш значно до фізіологічних показників наблизилися діти, які одужували від гострого бронхіту. Забезпеченість кортизолом хворих на пневмонію на момент одужання практично не відрізнялася від вихідного рівня дітей із тимомегалією. Найбільш швидко кількість кортизолу збільшувалася в динаміці стенозуючого ларинготрахеїту (до <$E528,5~symbol С~22,6> нмоль/мл). Висновок: діти з тимомегалією становлять групу ризику за розвитком бронхолегеневих ускладнень ГРВІ.
  Повний текст PDF - 260.297 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сорокман Т.
  • Сокольник С.
  • Поліщук М.
  • Попелюк О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сорокман Т. В. Особливості перебігу гострих респіраторно-вірусних інфекцій у дітей раннього віку з тимомегалією / Т. В. Сорокман, С. В. Сокольник, М. І. Поліщук, О.-М. В. Попелюк // Здоровье ребенка. - 2016. - № 1. - С. 34-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2016_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Сокольник Сніжана Василівна (медичні науки)
  • Поліщук Марія Іванівна (медичні науки)
  • Попелюк Олександра-Марія Василівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського