Наукова періодика України Здоров'я дитини


Бєлих Н. А. 
Оцінка ефективності різних способів профілактики залізодефіцитних станів у дітей грудного віку / Н. А. Бєлих, Н. А. Плугатаренко, М. В. Бохан, Г. В. Доброхотова // Здоровье ребенка. - 2015. - № 1. - С. 36-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2015_1_8
Йодний дефіцит під час гестації негативно впливає на функцію щитоподібної залози матері та розвиток плода, зумовлює обтяжений перебіг вагітності. Мета роботи - визначити стан йодної забезпеченості вагітних і новонароджених та оцінити ефективність різних способів антенатальної йодної профілактики. Надано результати неонатального скринінгу на вроджений гіпотиреоз (n = 64 706); визначення медіани йодурії та об'єму щитоподібної залози (n = 1052), рівня тиреотропіну, вільних тироксину та трийодтироніну в сироватці крові вагітних (n = 252). Проведено динамічне спостереження за 183 жінками та народженими ними дітьми. Встановлено недостатнє йодне забезпечення матері та плода за частотою неонатальної гіпертиреотропінемії (20,6 %) та медіаною йодурії вагітних (78,0 мкг/л), що призводить до напруженого функціонування гіпофізарно-тиреоїдної системи з формуванням гестаційної гіпотироксинемії (30,9 %) і зоба (36,5 %). Продемонстровано негативний вплив порушень функціонального стану гіпофізарно-тиреоїдної системи на перебіг перинатального періоду. Висновки: доведено високу ефективність антенатальної йодної профілактики шляхом застосування препаратів калію йодиду (200 мкг/добу) протягом усієї гестації.Мета роботи - оцінити ефективність різних способів профілактики залізодефіцитних станів у дітей грудного віку. У межах 30-кластерного регіонального епідеміологічного дослідження поширеності йодо- та залізодефіцитних станів у дітей проаналізовано результати скринінгу на анемію 948-ми дітей, анкетування матерів, визначення концентрації заліза в грудному молоці. Ефективність профілактичних заходів оцінювали за показниками забезпеченості організму залізом у 96-ти дітей залежно від способу проведеної феропрофілактики. Встановлено, що застосування матір'ю під час лактації залізовмісних вітамінно-мінеральних комплексів не впливало на вміст заліза в грудному молоці. Доведено, що найефективнішим способом профілактики залізодефіцитних станів у дітей, які перебувають на виключно грудному вигодовуванні, є призначення сполуки гідроксиду заліза (III) з полімальтозою 1 мг/кг/добу протягом 2-х міс.
  Повний текст PDF - 308.045 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бєлих Н.
  • Плугатаренко Н.
  • Бохан М.
  • Доброхотова Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бєлих Н. А. Оцінка ефективності різних способів профілактики залізодефіцитних станів у дітей грудного віку / Н. А. Бєлих, Н. А. Плугатаренко, М. В. Бохан, Г. В. Доброхотова // Здоровье ребенка. - 2015. - № 1. - С. 36-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2015_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бєлих Наталія Анатоліївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського