Наукова періодика України Здоров'я дитини


Леженко Г. О. 
Місце синбіотиків у терапії та профілактиці антибіотик-асоційованої діареї в дітей / Г. О. Леженко, О. Є. Пашкова // Здоровье ребенка. - 2014. - № 7. - С. 11-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2014_7_4
Мета роботи - вивчення ефективності застосування синбіотика коліфагіна ПРО у профілактиці антибіотик-асоційованої діареї (ААД) у дітей з бактеріальною респіраторною патологією. Обстежено 30 дітей віком від 3 до 7 років. Усі діти одержували цефалоспорини III покоління внутрішньовенно. Першу групу склали 15 дітей, яким з першого дня антибіотикотерапії призначався пробіотик (коліфагіна ПРО), другу групу склали решта 15 пацієнтів. За показаннями хворим проводилося бактеріологічне дослідження кишкової мікрофлори. У групі дітей, які з першого дня антибіотикотерапії одержували коліфагіна ПРО, у жодному випадку не відмічено розвитку діареї. У другій групі з третього дня антибіотикотерапії у 5 (33,3 %) хворих відмічалося послаблення випорожнення, у 2 (13,3 %) розвинувся антибіотик-асоційований коліт. У всіх дітей з ознаками ААД виявлено порушення кишкового біоценозу. На тлі застосування коліфагіна ПРО у дітей з ААД зворотний розвиток шлунково-кишкових розладів відбувався на 4 - 5 день, а повне зникнення диспептичних проявів - на 7 день. Висновки: застосування коліфагіна ПРО з першого дня антибіотикотерапії сприяє ефективній профілактиці ААД. Призначення синбіотика на тлі появи симптомів ААД призводить до зменшення тяжкості та тривалості діареї. Наявність пребіотичних волокон у складі коліфагіна ПРО є передумовою для подальшої адекватної колонізації кишечника та ефективної імуномодуляції.Наведено сучасні дані про патофізіологічні механізми розвитку антибіотик-асоційованої діареї, методи її профілактики та лікування, науково обгрунтовано доцільність застосування синбіотичного препарату в комплексній терапії антибіотик-асоційованої діареї в дітей.
  Повний текст PDF - 225.208 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Леженко Г.
  • Пашкова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Леженко Г. О. Місце синбіотиків у терапії та профілактиці антибіотик-асоційованої діареї в дітей / Г. О. Леженко, О. Є. Пашкова // Здоровье ребенка. - 2014. - № 7. - С. 11-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zd_2014_7_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Леженко Геннадій Олександрович (медичні науки)
  • Леженко Генадій Олександрович (медичні науки)
  • Пашкова Олена Єгорівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського